Schunk

Speciální režim v Schill Dental Clinic

Výjimečná situace vyžaduje výjimečná řešení, proto Stomatologické centrum Schill Dental Clinic upravilo režim fungování svých ordinací tak, aby zajistilo bezpečné ošetření i v době extrémně náročné na hygienická opatření.

 

I když epidemie koronaviru uzavřela kadeřnictví a kosmetické salony, opatření se z pochopitelných důvodů netýká zdravotnických zařízení včetně stomatologických ordinací. Návštěvu u stomatologa se totiž nevyplácí odkládat.

Přesto se spousta lidí do ordinací bojí, ale malý stomatologický problém může rychle přerůst v závažnou zdravotní komplikaci. Včasnou návštěvou zubní ordinace si pacient ušetří řadu nepříjemností, čas i případné finanční náklady,“ vysvětluje MUDr. Alexander Schill, vedoucí lékař stomatologických center Schill Dental Clinic v ČR a na Slovensku.

„V našich ordinacích jsme zavedli tak přísná hygienická opatření, že se zubního ošetření nemusíte obávat. Aby byla zabezpečena nejvyšší možná míra ochrany zdraví pacientů i zdravotníků, vypracoval tým odborníků plán přísných bezpečnostních opatření, která jsou ve všech ordinacích Schill Dental Clinic přísně dodržována,“ dodává MUDr. Schill.

Dokonalá bezpečnost v čekárně i v ordinacích

U vstupu do prostor Schill Dental Clinic naleznou pacienti dezinfekci na ruce a návleky na boty, které jsou všichni povinni použít. V čekárně byly ponechány jen nezbytné věci, které jsou pravidelně dezinfikovány, zároveň byla recepce vybavena plexisklem, které zajišťuje bariéru mezi příchozími pacienty a recepčními. Každý pacient vyplňuje po příchodu anamnestický formulář a je mu změřena tělesná teplota. Dodržuje se odstup.

Každý pacient přichází do vydezinfikované ordinace, která je po jeho odchodu znovu dezinfikována. To je možné díky dostatečnému množství ordinací – zatímco v polovině ordinací jsou ošetřováni pacienti, druhá polovina se dezinfikuje. Stomatologové centra jsou navíc vybaveni speciálními štíty, které si nechali vyrobit na míru tak, aby umožňovaly nošení lupových brýlí, jež používají při provádění ošetření.

V neposlední řadě byli specialisté rozděleni do dvou týmů, které se nepotkávají. Tomu odpovídá i úprava otevírací doby, která byla ve všedních dnech zkrácena do 16:00 hodin.

Vhodný čas na návštěvu stomatologa

Návštěvu stomatologa se zpravidla nevyplatí odkládat. Nicméně pro ty, kteří se momentálně do ordinace vydat skutečně nemohou, zřídilo stomatologické centrum online chat, kam se pacienti mohou obracet s dotazy ohledně svého zdravotního stavu. Mohou očekávat rady, jak řešit konkrétní problémy, i odborné posouzení, kdy mohou s návštěvou ordinace počkat, a kdy je zásah stomatologa skutečně nutný.

 
Publikováno: 12. 5. 2020 | Počet přečtení: 745