Schunk

Nová celoroční pneumatika Bridgestone

Bridgestone uvádí na trh druhou generaci celoroční cestovní pneumatiky Weather Control A005 EVO. Pneumatika poskytuje stejně jako předchůdce bezpečnou ovladatelnost a komfort po celý rok, ale díky modernizované konstrukci nabízí ještě lepší provozní vlastnosti.

 

Nová pneumatika je koncipována pro všechny provozní podmínky od jízdy ve městě až po venkovské silnice. Díky své vyspělé konstrukci splňuje požadavky na celoroční pneumatiky a snadno si poradí se všemi každodenními výzvami v různých povětrnostních podmínkách.

Používá vyspělou technologii směsi NanoPro-tech s vysokým obsahem siliky. Bridgestone kombinuje tuto směs s novou technologií mísení, která vylepšuje rozptýlení částic siliky. Pneumatika A005 EVO se může díky tomu pochlubit vynikající hospodárností a optimalizovanými celkovými provozními vlastnostmi na sněhu.

Novinka si také poradí se všemi výzvami každodenního provozu ve všech čtyřech ročních obdobích bez kompromisů z hlediska životnosti. K tomu přispívá mj. optimalizovaná konstrukce kostry a rovnovážné rozložení tlaku v celé styčné ploše. Díky tomu nabízí stejně vynikající životnost jako prémiové letní pneumatiky Bridgestone.

A005 EVO používá dezén běhounu, uspořádaný do tvaru písmene V, inovativní lamely ve tvaru písmene Z a nové složení směsi. Výsledkem je o 3 % vyšší trakce na sněhu v porovnání s předchůdcem. Brzdná vzdálenost na sněhu se zkrátila rovněž o 3 % a příčné zrychlení při slalomu je o 4 % vyšší. Pneumatika je homologována pro zimní provoz, což potvrzuje symbol horského štítu a sněhové vločky.

Nová pneumatika Weather Control A005 EVO dosáhla na informačním štítku EU nejvyššího možného hodnocení A v disciplíně přilnavost na mokru. Pro řidiče to znamená jistotu vynikající ovladatelnosti i na mokrém povrchu. Nabízí také hodnocení valivého odporu B nebo C.

Je vyvinutá a vyráběná v Evropě a bude k dispozici od července 2020 v 94 rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 15“ do 21“ a je vhodná pro většinu osobních automobilů a silničních SUV. Portfolio zahrnuje také osm oblíbených rozměrů s technologií DriveGuard Run-Flat Technology (RFT), kdy i po poškození pneumatiky zůstává zachována ovladatelnost vozu a řidiči mohou dalších 80 km bezpečně pokračovat v jízdě rychlostí až 80 km/h.

 
Publikováno: 11. 5. 2020 | Počet přečtení: 220