Schunk

Termokamery z Čech pro měření nemocných

Česká firma Satomar vyvinula vlastní termokamery BeiCam, které okamžitě identifikují osoby se zvýšenou teplotou. Na rozdíl od běžně používaných řešení využívají jejich termokamery zpracování dat v cloudu pomocí umělé inteligence.

 

U nových termokamer, které představují ideální řešení v době pandemie pro kontrolu osob se zvýšenou teplotou, se díky využití umělé inteligence podařilo srazit cenu na zlomek ceny podobných systémů. Nejen v době chřipkové epidemie pomáhají zaměstnavatelům, institucím či obchodům zabránit vstupu nemocných a ohrozit tak chod společnosti.

Termokamery BeiCam spolehlivě odhalí osoby se zvýšenou teplotou a na zvolené zařízení pošlou fotografii osoby s uvedením její teploty. Nejjednodušší varianta pracuje s bezdotykovým měřením teploty z dlaně, vyšší modely vyhodnocují teplotu obličeje procházejících lidí. Pro jejich bezchybnou funkci je třeba umístit kamery do koridoru, kterým prochází osoby postupně, nikoli ve skupině. Výhodou pro systémové integrátory a vývojáře aplikací je snadné napojení kamer přes jednoduché API rozhraní do jejich systému. Díky tomu mohou kamery spolupracovat např. s docházkovými systémy a nemocným jedincům tak rovnou zamezit vstup do firmy.

„Na základě aktuální situace a průzkumu trhu jsme během velmi krátké doby vyvinuli termokamery, které nabídnou zákazníkům komplexní řešení pro identifikaci příchozích se zvýšenou teplotou. Díky tomu, že naše zařízení využívají výpočty v cloudu a nevyhodnocují data interně, docílili jsme mimořádně atraktivních cen. Naše termokamery jsou nyní ve fázi komplexně funkčního prototypu, výroba prvních kusů je již v přípravě,“ říká Radek Bábíček, jednatel společnosti Satomar.

Kamery jsou dostupným řešením pro malé provozovny i velké společnosti, kde mohou třeba i na několika místech současně monitorovat zdravotní stav zaměstnanců. Ke zprovoznění je zapotřebí mít v dosahu pouze wi-fi nebo ethernetové připojení a elektrickou síť. Nejvyšší model pak volitelně podporuje i napájení přes POE. Správa kamery probíhá skrze webové rozhraní, v němž se nastaví všechny parametry pro vyhodnocování snímaného prostoru i formu upozornění na smartphone nebo počítač.

 
Publikováno: 5. 5. 2020 | Počet přečtení: 242