Schunk

Nutrend pomáhá superherdinům - zapojit se může každý

Výrobce sportovní výživy a potravin pro aktivní životní styl NUTREND se zapojil do boje proti koronaviru. Se svou inciativou Energie Superhrdinům aktivně pomáhá všem „superhrdinům“ přímo v první linii zápasu s pandemií.

 

„Pro snadné a rychlé doplnění živin ve velmi namáhavých a stresových situacích, kterým musí „superhrdinové“ nyní čelit, jsme zdravotníkům, hasičům, policii a vojákům i díky přispění našich zákazníků, věnovali téměř deset tun našich výrobků,“ oznámila marketingová ředitelka a spolumajitelka olomoucké společnosti Martina Zedníková.

Hned po vypuknutí epidemie se na akciovou společnost, která je známá tím, že dlouhodobě podporuje nejrůznějších charitativní a dobročinné projekty, obrátili zástupci integrovaného záchranného systému s žádostí o pomoc pro jejich pracovníky v terénu. „Samozřejmě jsme jim okamžitě vyšli vstříc a ve spolupráci s dalšími společnostmi i jednotlivci, kteří měli zájem nějakým způsobem pomoci, založili inciativu Energie Superhrdinům,“ uvedla Martina Zedníková.

Energie Superhrdinům

Na webu www.energiesuperhrdinum.cz může nyní i veřejnost přispívat na sbírku, z níž se hradí balíčky pro různé subjekty integrovaného záchranného systému. Dodávky dosud zahrnovaly proteinové tyčinky PROTEIN BAR a EXCELENT PROTEIN BAR, energetické tyčinky FLAP JACK, nový veganský instantní nápoj DELICIOUS VEGAN PROTEIN, vodu NARTES, profesionální sportovní nápoj ISODRINX a instantní proteinové kaše PROTEIN PORRIDGE v celkové hodnotě přes tři čtvrtě milionu korun. „Jsme nesmírně vděční všem, kdo na balíčky pro zdravotníky a další lidi v první linii přispěli. Je skvělé, že si uvědomují, jak záslužnou práci dělají a že jim ji tímto způsobem mohou alespoň částečně ulehčit nebo zpříjemnit. Vždyť pomoc záchranářů může dřív nebo později potřebovat každý z nás,“ poznamenala Martina Zedníková.

Jako první získala v rámci projektu 500 balíčků Fakultní nemocnice v Motole. „Dalších několik tun produktů jsme lékařům, policistům a hasičům darovali i v jiných zemích, např. na Slovensku, ve Slovinsku, v Polsku a v Itálii díky spolupráci s našimi zahraničními partnery na základně iniciativy #wecare, která zastřešuje veškeré mezinárodní dobročinné aktivity naší společnosti,“ dodala Martina Zedníková.

Sportovci radí

Současně NUTREND pomáhá také těm nejohroženějším – seniorům, kterým rozdává své výrobky prostřednictvím nadace Ivany Zemanové a města Náchod. Sponzoruje také jejich kulturní vyžití např. díky projektu HUDEBNÍ DIVADLO KARLÍN ŽIVĚ. Jeho další aktivity se odehrávají na sociálních sítích: významní sportovci a další ambasadoři značky jako Karlos Vémola, Martina Sáblíková, Jaroslav Kulhavý a Simona Krainová na nich veřejnost nabádají k nošení roušek nebo ji v projektu #stayhome by NUTREND učí zacvičit si místo v posilovně nebo na veřejném sportovišti u sebe doma.

Nutrend již oficiálně pomohl:

- Nadačnímu fondu Ivany Zemanové,

- Nemocnici Šternberk,

- Hasičskému záchrannému sboru Olomouckého kraje,

- Policii ČR pro Olomouc,

- 73. Tankovému praporu,

- Fakultní nemocnici v Motole,

- Nemocnici Náchod.

 
Publikováno: 4. 5. 2020 | Počet přečtení: 536