Schunk

Centrum může nyní repasovat až 2000 vozíků ročně

Logistická společnost Linde Material Handling rozšířila své Centrum pro repase vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky ve Velkých Bílovicích u Brna. Centrum po necelých třech letech provozu expanduje. Plocha byla zvětšena o 48 % a na 6700 m2 se nyní může repasovat až 2000 vozíků ročně.

 

Použité vozíky zde dostávají novou tvář a jsou repasovány v jednotném standardu kvality. Celý tento proces navíc přispívá ke zvýšení udržitelnosti životního prostředí.

Vozíky, které jsou ve Velkých Bílovicích repasovány, pochází převážně z flotil krátkodobých a dlouhodobých pronájmů, které společnost Linde MH provozuje. Výhodou těchto vozíků je jejich údržba profesionálním týmem techniků i po dobu „prvního života“. O repasovaných vozících jsou tak vedeny kompletní záznamy a servisní dokumentace. Při všech opravách a údržbě byly používány originální náhradní díly Linde. „Repasované vozíky jsou vysoce kvalitní a ekonomickou alternativou pro naše zákazníky. Vozíky při repasích navíc můžeme doplnit další výbavou, jako jsou např. bezpečnostní asistenční systémy,“ říká Christophe Lautray, obchodní ředitel a člen představenstva Linde MH.

Ve Velkých Bílovicích jsou vozíky repasovány na základě standardizovaných procesů. Opravují se zde nejenom zjevná poškození, ale během repase se každému vozíku věnuje řada pracovišť s vyškolenými specialisty. Při výstupu z centra tak všechny vozíky splňují bezpečnostní požadavky evropské legislativy v oblasti manipulační techniky a jsou označeny štítkem „Approved by Linde.“

Skutečnost, že díky procesu repase dostanou vozíky nový „druhý život“, má významný pozitivní vliv i na udržitelnost životního prostředí. Tento proces snižuje spotřebu surového materiálu pro výrobu nových vozíků a veškeré procesy repase, včetně likvidace a recyklace ve Velkých Bílovicích splňují ty nejvyšší ekologické a zdravotní standardy.

S rozšířením Centra pro repase se zde také navýšil počet pracovních míst. Za poslední tři roky se počet zaměstnanců téměř zdvojnásobil a nyní zde pracuje 70 zaměstnanců. Centrum je jedním z několika výrobních závodů společnosti Linde MH v České republice, které se podílejí na výrobě vozíků a jejich komponentů. Jedná se o Linde Pohony (LiPo), které v Českém Krumlově produkují řídicí a pohonné nápravy vozíků pro skupinu KION Group. Dále je to společný podnik JULI, který se rovněž nachází nedaleko Brna a zabývá se výrobou elektromotorů. Od roku 2016 se ve Stříbře u Plzně vyrábí retraky Linde.

 
Publikováno: 4. 5. 2020 | Počet přečtení: 226