Schunk

Stroje Engel pomáhají vyrábět ochranné masky

Společnost Engel s partnerskou firmou Haidlmair, výrobcem forem, která vyvinula nové řešení pro výrobu opakovaně použitelných masek, jež nyní používají plastikářské společnosti na celém světě, dodává pro tento účel v rekordním čase i vstřikovací stroje.

 

Dvoudílné masky pro opakovatelné použití, které jsou vyráběny vstřikováním z TPE, poskytují ochranu úst a nosu, lze je vyčistit a dezinfikovat a vkládat do nich různé filtrační materiály. V zemích, které z pandemie Covid-19 vyloučily obličejové masky z právních předpisů o zdravotnických prostředcích, mohou tyto masky vyrábět a uvádět na trh podniky z celé řady průmyslových odvětví.

„Toto řešení nám umožňuje pomoci společnostem v krátké době změnit jejich produkci a aktivně se účastnit boje proti dalšímu šíření Covid-19. Engel a Haidlmair jsou vývojovými partnery již řadu let. Jsme dobře koordinovaný tým a naši zákazníci z toho nyní těží, zejména v těchto zvláště náročných časech,“ říká Dr. Christoph Steger, CSO společnosti Engel.

Výrobě strojů objednaných pro formy na obličejové masky Haidlmair, což jsou systémy Engel victory 330/80 pro verzi s jednou dutinou, Engel e-victory 740/160 pro verzi s dvěma dutinami a Engel duo 1560/350 pro formu se čtyřmi dutinami, dávají závody Engel nejvyšší prioritu.

 
Publikováno: 28. 4. 2020 | Počet přečtení: 267