Schunk

První Mesh systém Deco s podporou Wi-Fi 6

Společnost TP-Link uvedla na trh novinku v podobě wifi Mesh systému Deco X60, který podporuje standard AX3000 (v rámci nejnovější technologie wifi 6 čili 802.11ax) s rychlostí bezdrátového připojení do 3000 Mb/s a zesíleným plynulým pokrytím prostoru.

 

Nejnovější standard slibuje nejrychlejší možné bezdrátové připojení, které je poskytovatel vůbec schopen zajistit s nízkou odezvou, zjednodušující on-line spojení, např. videohovory.

Zmíněných 3000 Mb/s dělí do 2402 Mb/s v pásmu 5 GHz a 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Náleží také do portfolia produktů podporujících TP-Link Mesh technologii. Toto řešení inteligentně připojuje koncová zařízení k routeru nebo extenderu (opakovači), který je právě nejblíž, případně má v daném místě nejsilnější signál a pod názvem jedné sítě zajišťuje wifi roaming. Silnější signál zajišťuje plynulejší připojení v rámci pokrytého prostoru a díky technologiím OFDMA a MU-MIMO lze k síti připojit mnohem více koncových zařízení než doposud – konkrétně až čtyřnásobek.

Stejně jako u jiných Mesh řešení je i v případě TP-Link Deco X60 hlavní prioritou stabilní připojení k bezdrátové síti, čehož je dosaženo využitím několika rovnocenných extenderů. V základní sadě jsou obsaženy tři, ale jejich počet je možné postupně libovolně rozšiřovat. Výhodou je jediné SSID (název, resp. konfigurace sítě) v celém pokrývaném prostoru, což dále zvyšuje stabilitu připojení, a uživatel v danou chvíli ani nepozná, ke kterému z extenderů je právě připojen. Sjednocená síť zajistí plynulejší připojení k internetu odkudkoliv z pokrývaného prostoru.

TP-Link ani u tohoto modelu nezapomíná na bezpečnost. Samotná síť je šifrována prakticky neporazitelným standardem WPA3.

 
Publikováno: 22. 4. 2020 | Počet přečtení: 231