Schunk

Dvě podoby zabezpečeného a výkonného řešení domácí kanceláře

Dnešní pracovní svět charakterizuje zvýšená potřeba mobilní práce a home office. Společnosti jsou vybízeny, aby svým zaměstnancům umožnily práci z domova v maximální možné míře. Tomuto trendu jde naproti pokrok v digitalizaci firem a také technologické inovace.

 

Právě nyní potřebuje mnoho firem vytvořit a rychle uvést do praxe vhodné podmínky pro mobilní práci. Je třeba vyřešit otázku flexibilního připojení do firemní sítě a současně zachovat bezpečnostní standardy a vysokou produktivitu mimo kancelář. Dynabook Europe nabízí pro všechny velikosti společností vysoce kvalitní softwarová a hardwarová řešení umožňující rychlou implementaci home office.

Mobilní Zero Client

Pro firmy představuje kompletní řešení pro mobilní zaměstnance formou plug-and-play. Po jednoduchém startu systému je Zero Client v podobě notebooku bez nutnosti další personalizace okamžitě připraven k použití. Systém pracuje výhradně s firemními daty uloženými v cloudu a přístup k nim je zajištěn prostřednictvím infrastruktury virtuální plochy. Díky tomu mohou zaměstnanci snadno a v případě potřeby okamžitě použít jakýkoli notebook společnosti s řešením Zero Client bez potřeby nastavování. Uživatel se přihlásí do virtuálního prostředí a získá přístup ke svému personalizovanému desktopovému prostředí. Zařízení nemá vlastní datové úložiště, takže do něj nemohou ukládat žádná data.

Nejvyšší míra zabezpečení

Mobilní Zero Client (MZC) nabízí nejen potřebné rychlé vybavení pro práci v režimu home office, ale zaručuje také nejvyšší úroveň zabezpečení. Integrace těchto zařízení do firemní sítě je vždy řešena v souladu s nezbytnými bezpečnostními předpisy. Díky tomu je tato forma vhodná i pro společnosti, které musí dodržovat mimořádně vysoké požadavky na zabezpečení. Snadnou správu zařízení zajišťují centrálně prováděné aktualizace softwaru i řízení přístupových práv jednotlivých zaměstnanců.

Díky tomu, že MZC nemá vlastní úložiště a umožňuje zakázat nebo omezit využití USB portů, nedovoluje hackerům instalaci malware. Pokročilé ověřování při spouštění systému umožňuje navíc IT správcům okamžitou deaktivaci odcizených nebo ztracených zařízení.

Alternativa pro home office

Alternativu ke cloudovému řešení představují vysoce kvalitní a plně vybavené firemní notebooky osazené širokou škálou bezpečnostních funkcí s výkonnými procesory Intel Core. Příkladem je dynabook Tecra X40-F – kompaktní přístroj s displejem o úhlopříčce 14“ a velmi nízkou hmotností 1,25 kg z něj dělá ideální mobilní pracovní nástroj. Široká škála konektivity usnadňuje využití všech jeho možností při home office. Rozhraní HDMI a další porty usnadňují připojení všech potřebných periferií, jako je externí monitor, tiskárna, reproduktory a další zařízení.

 
Publikováno: 17. 4. 2020 | Počet přečtení: 282