Schunk

Notebooky ROG s novou generací procesorů

Asus představil kompletní řadu herních notebooků ROG vybavených novou generací procesorů Intel Core 10. generace, grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX SUPER a novým typem chlazením přes tekutý kov. Nové kolekci dominuje model Zephyrus Duo 15 s unikátním sekundárním displejem ROG ScreenPad Plus.

 

Dalšími představenými notebooky jsou inovované modely Zephyrus S, M a G, které jsou přenosnější a výkonnější než dříve. Pro esport hraní jsou určeny notebooky ROG Strix SCAR vyznačující se grafikami až RTX 2080 SUPER GPU a displeji s obnovovací frekvencí 300 Hz. Ceny novinek budou upřesněny koncem června, kdy se novinky dostanou na trh.

ROG Zephyrus Duo 15 - celokovový model je vlajkovou lodí řady. Notebook se vyznačuje sekundárním dotykovým displejem ROG ScreenPad Plus, který může při hraní her sloužit ke streamování, chatování nebo prohlížení webu. 14,1palcový IPS displej nabízí rozlišení až 4K (3840 x 1100) a je umístěn nad klávesnicí pod hlavní obrazovkou, takže může sloužit jako nezávislý druhý monitor nebo vizuální prodloužení primární obrazovky.

Při otevření víka notebooku se sekundární displej vyklopí do úhlu 13°, takže je pohodlnější ho sledovat. Současně se odhalí masivní 28,5mm přívod vzduchu, který nasává chladný vzduch z prostoru nad notebookem. Tato konstrukce umožňuje chladit výkonné komponenty i ve štíhlém šasi.

Zephyrus Duo 15 se bude nabízet se dvěma různými displeji – rychlým Full HD panelem s obnovovací frekvencí 300 Hz nebo 4K UHD displejem se 100% pokrytím spektra Adobe RGB pro uživatele, kteří vedle hraní chtějí také produkovat vlastní obsah. Technologie NVIDIA G-SYNC zajišťuje zcela plynulý obraz ve hrách, zatímco technologie ROG GPU Switch umožňuje přepínání mezi režimem G-SYNC a režimem NVIDIA Optimus šetřícím baterii.

ROG Zephyrus S17/S15 - nabízí velký 17,3palcový displej s úzkými rámečky, zatímco jeho menší sourozenec S15 má úhlopříčku displeje 15,6 palců. Obě novinky charakterizuje profil tenký pouze 18,7 mm. Displeje obou notebooků mají certifikaci PANTONE Validated zaručující přesné barvy. Navíc nabízejí velmi rychlé obnovovací frekvence 300 Hz a dobu odezvy 3 ms (šedá-šedá), které zvládnou výkon grafické karty až RTX 2080 SUPER a procesoru Intel Core i7 10. generace. Procesory notebooků jsou chlazeny s vyšší účinností díky použití tekutého kovu.

Duální jednotky úložiště M.2 SSD lze zapojit v rychlém poli RAID 0. Oba modely navíc umožňují přepínat mezi režimem G-SYNC pro plynulé hraní her a režimem Optimus, který prodlužuje výdrž baterie. Výhodou je i rychlé rozhraní Thunderbolt 3.

ROG Zephyrus M15 -
cenově výhodný model nabídne řadu konfigurací pro široké publikum včetně různých typů displejů – od Full HD panelu s obnovovací frekvencí 240 Hz, přes Full HD se 144 Hz až po 4K UHD displeje. Nejlépe vybavené kusy obsahují procesor Intel Core i7 10. generace, grafické karty zahrnují cenově dostupný chip GeForce GTX 1660 Ti až po výkonný RTX 2070 GPU.

ROG Strix SCAR 15/17 - jsou určené pro opravdové esport hráče. Zaujmou hliníkovou povrchovou úpravou a žebrováním na zadní straně, které akcentuje výkonné chlazení. ROG Strix SCAR 17 poskytuje vysoký herní výkon a IPS displej s obnovovací frekvencí 300 Hz, který zobrazuje i rychlé akce jasně a plynule. To umožňuje hráčům reagovat na události na obrazovce rychleji, a získat tím ve hře výhodu před protivníky. Tento model bude obsahovat v nejlepší konfiguraci osmijádrový procesor Intel i9-10980-HK, 32 GB DDR4 RAM 3200 MHz a grafickou kartu RTX 2080 SUPER GPU.

Uživatelům, kteří dávají přednost přenosnějším notebookům, se nabízí ROG Strix SCAR 15. Jeho 15,6palcový displej nabízí také obnovovací frekvenci 300 Hz, o výkon se bude starat procesor až Intel Core i9-10980-HK 10. generace a grafická karta až RTX 2070 SUPER.

ROG Strix G15/G17 - tyto notebooky jsou vybaveny procesory Intel Core i7 10. generace. V nejlépe vybavené variantě dosáhnou až na grafiku RTX 2070 SUPER. Strix G17 a Strix G15 mají standardní displeje s obnovovací frekvencí 144 Hz, ale oba budou k dispozici také s ještě rychlejším 240 Hz panelem.

 
Publikováno: 16. 4. 2020 | Počet přečtení: 293