Schunk

Ultrakompaktní kamery vynikají panoramatickým záběrem

Společnost Axis Communications představila nové přírůstky do řady síťových kamer Axis M30. Jde o ultrakompaktní modely M3068-P a M3067-P pevného kopulového tvaru. Na náš trh se začnou dodávat ve 2. čtvrtletí letošního roku.

 

Kamery jsou vybaveny k fungování ve dne i v noci a nabízejí technologii Forensic WDR, která umožňuje kvalitní obraz i při scéně s tmavými a světlými oblastmi.

První model M3068-P je malá kopulová kamera s rozlišením 12 MP, která při zapnuté funkci Forensic WDR nabízí rychlost snímání až 15 f/s, zatímco 6MP druhý model M3067-P dosahuje s Forensic WDR snímkové frekvence až 30 f/s. Navíc nabídne také technologii Lightfinder, která pomáhá se světelnou citlivostí a jasnými barvami i při osvětlení s nízkou intenzitou.

Oba modely dokážou zprostředkovat špičkový záběr v panoramatickém rozsahu 360° bez jakýchkoli slepých míst či mrtvých úhlů a zároveň množství jednotlivých záběrů s korekcí perspektivy obrazu. Jsou navržené tak, aby se daly rychle a snadno instalovat, a dodávají se zaostřené, takže není nutné ruční ostření. Pomocí funkce digitálního rolování lze navíc otáčet záběr kamery.

Obě kamery nabízejí kapacitu k výkonné analýze videa a kromě toho také technologii Axis Zipstream s podporou formátů H.264 i H.265, což významně snižuje nároky na šířku pásma a kapacitu úložiště. Tato ekologicky šetrná zařízení navíc neobsahují žádné PVC a jsou z 71 % vyrobeny z recyklovaných materiálů.

 
Publikováno: 16. 4. 2020 | Počet přečtení: 276