Schunk

I když je NTM zavřeno, je neustále s vámi

Národní technické muzeum je v současnosti uzavřeno pro veřejnost, ale přitom je stále s vámi. Na internetových stránkách muzea zvou k virtuální prohlídce několika expozic včetně oblíbené Dopravní haly.

 
Formou reportáží České televize přiblíží akce i výstavy a v publikacích muzea, které je možné si objednat přes e-shop, najdou mnoho zajímavého i nároční zájemci. Novinkou pak je aplikace, díky které je možné na dálku projít výstavu „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“.

„Z důvodů současné obtížné situace způsobené koronavirovou epidemií utichly expozice i výstavy Národního technického muzea. Jindy živé muzeum plné dětí i dospělých návštěvníků je nezvykle prázdné. Jsme tu ale stále s vámi. Přijměte pozvání na prohlídku muzea na našich internetových stránkách a sledujte naše další aktivity,“ připomíná generální ředitel NTM Karel Ksandr.

Na www.ntm.cz můžete virtuálně vstoupit do výstav: Doprava, Fotografický ateliér, Astronomie, Tiskařství a Architektura, stavitelství a design, kde si můžete prohlédnout prostředí i exponáty těchto známých expozic.

Souhrn reportáží České televize podrobně přibližují proběhlé akce a výstavy NTM jako např. mimořádnou jízdu „Prezidentského vlaku NTM“ z roku 2018, ale i současné výstavy, které jsou nyní bohužel v muzeu uzavřeny, jako jsou Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte, Technika v diktaturách a Sláva amatérské fotografie.

Více na www.ntm.cz/aktualita/reportaze-o-narodnim-technickem-muzeu

Náročnější zájemce bychom chtěli upozornit na možnost nákupu publikací NTM na e-shopu: www.ntm.cz/muzeum/publikace-k-prodeji.Doporučit můžeme několik posledních publikací: Dlouho očekávanou knihu Petra Kožíška o unikátní automobilové sbírce NTM „Automobily v českých zemích“, objemnou kolektivní monografii „Fenomén Ringhoffer. Rodina, podnikání, politika“, která je mimořádným příspěvkem k historii hospodářství v českých zemích, a katalog současné výstavy „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“.

Nově jsme zpřístupnili aplikaci k výstavě „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“. S autorem výstavy a odborníkem na motocyklovou historii Arnoštem Nezmeškalem je možné si na dálku projít výstavu a v krátkých komentářích se dozvědět mnoho zajímavého k vybraným 25 motocyklům. Aplikace je postavena na vznikající platformě TourStories - mobilního digitálního průvodce pro galerie, muzea, hrady, zámky a města. Za tou stojí tým digitální agentury GoodShape. Aplikaci lze stáhnout do mobilního telefonu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tourstoriesapp.ntm.Národní technické muzeum pořádá velké množství programů pro školy a spolupracuje s mnoha aktivními učiteli. V současné nelehké situaci, která je pro pedagogy, děti i rodiče velmi náročná, chceme být nápomocni a postupně v NTM upravujeme a zpřístupňujeme vybrané edukační materiály. Tematicky vycházíme z obsahu oblíbených edukačních programů NTM. Připravené materiály jsou uzpůsobeny pro práci z domova, práce s nimi je možná přímo na počítači, není třeba je tisknout. Obsahují také různé aktivity, které je možné zkoušet za pomoci doma běžně dostupných materiálů. Pedagogové tak mají možnost zastal žákům pracovní listy vhodné k doplnění učiva nebo vyzkoušení různých experimentů. Vyplněný list žák pouze uloží a zašle zpět. První z řady takto zpracovaných materiálů se zabývají tématem „Papír“ a „Energie“.

Pro rodiny s dětmi jsme připravili deskovou hru k výstavě Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte. Hra je provedena v zajímavém výtvarném řešení a zve k rozptýlení a poučení několik hráčů, členů rodiny, tedy závodníků na motocyklech Jawa. Zábavnou formou hráči poznávají historii spojenou s úspěchy firmy Jawa a jejích motocyklů. Hra probíhá obdobně jako známé Člověče, nezlob se. Je volně ke stažení ve verzi pro tisk na formát papíru A3, v domácích podmínkách oceníte verzi pro tisk na dvě strany A4, které lze jednoduše slepit.Deskovou hru k výstavě „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“ stáhněte na www.ntm.cz

Národní technické muzeum také poskytne prostor pro konání dvou streamovaných koncertů České filharmonie v rámci festivalu Pražské Jaro. Místa koncertů budou uveřejněna na oficiálních stránkách festivalu https://festival.cz/program-2/. Koncerty konané v Dopravní hale NTM budou uveřejněny na www.ntm.cz.
 
Publikováno: 13. 4. 2020 | Počet přečtení: 295