Schunk

Nejvyšší soud ve Velké Británii je pod dohledem kamer

Pro přesné právní záznamy a transparentnost u nejvyššího soudu byly nainstalovány kamery Panasonic PTZ. Tento systém prošel prvním velmi sledovaným testem, když loni v létě vysílal soudní přezkum prorogace Parlamentu, a dopadl na jedničku.

 

V každé ze tří soudních síní ve Westminsterské budově se objevily čtyři kamery Panasonic HN130, kamerový ovladač RP150 a zařízení NewTek Tricaster pro efektivní zaznamenávání vysoce sledovaných případů. Úkolem soudu je zaznamenávat a vysílat slyšení v souladu se svým závazkem v oblasti transparentnosti. Od vzniku soudu jsou všechny případy archivovány na webových stránkách, což zajišťuje spravedlivý a otevřený přístup pro všechny.

„Potřebujeme kamery PTZ, protože v soudní síni není praktické mít operátora, který by kamery ovládal ručně,“ vysvětluje Dan Money, technický architekt a IT manažer Nejvyššího soudu. „K tomu, abyste pochopili, co se děje u soudu, potřebujete neustálý záběr na lavici soudců, zadní záběr na celou síň i detailní momentky.“

„Kamery PTZ jsou nejméně rušivou možností, která zaručuje transparentnost v soudní síni, ale také poskytuje operátorovi kamery náležitou úroveň kontroly a zajišťuje záběry vysoké produkční hodnoty,“ dodává Money.

Nejvyšší soud nechal nainstalovat kamery PTZ už při počátečním uspořádání síně v roce 2009, nicméně nyní bylo zapotřebí vybavení modernizovat s cílem dosáhnout kvalitnějších záznamů. „Naším prvním požadavkem bylo vylepšit výstup kamery z SD na HD,“ objasňuje potřebu modernizace Money. „IT tým chtěl implementovat systém, který by dokázal dělat vše jako původní systém, ale vylepšit celkovou kvalitu obrazu pomocí intuitivního systému, kterému bychom rozuměli.“

Jako vylepšení vyžadoval IT tým soudu technologii kamer PTZ na bázi NDI. K údržbě systému chtěli využívat vlastní odborné znalosti v oblasti sítí. Tým dokázal vzít IP připojení NDI z kamery Panasonic PTZ a převést jej na vlákno pomocí existujících rozvodů v budově. Odtud byl datový tok převeden zpět na IP a do zařízení NewTek Tricaster.

Prvním velkým testem systému byl velmi sledovaný soudní přezkum týkající se prorogace (ceremoniální uzavření sněmoven mezi jednotlivými schůzemi) brexitu. Slyšení značně sledovaného případu se konalo dva týdny před původně plánovanou instalací nového vybavení. Proto se instalace uskutečnila dřív, aby bylo možné jednání vysílat. K zajištění streamovacích služeb tým použil platformu Azure Media Services společnosti Microsoft. Maximální počet osob, které vysílání v jeden okamžik sledovalo, dosáhl 4,5 milionu, a během dne se jednalo o 10 milionů lidí.

Vzhledem k širokému zájmu médií o tento případ byly pro redundanci nainstalovány dva přístupové body, a to jak na přední, tak na zadní straně Nejvyššího soudu, aby se toky kamer z kontrolní místnosti dostaly k médiím prostřednictvím přenosového vozu. To se ukázalo jako prospěšné, protože datový proud byl během řízení na okamžik přetížený.

 
Publikováno: 13. 4. 2020 | Počet přečtení: 278