Schunk

Bezpístové pohony umožňují vysoké zatížení

Společnost Parker Hannifin představila sérii kompaktních bezpístových aktuátorů HLR (High Load Rodless), které byly navrženy speciálně pro použití OEM výrobci. Nejmodernější série HLR nabízí pro různé trhy množství funkcí včetně vysokého zatížení a přítlačné síly.

 

Tyto funkce umožní zákazníkům používat kompaktnější konstrukce, než jaké jsou aktuálně dostupné na trhu. Díky spojovacím hřídelím (dostupným v různých délkách) a široké nabídce dalšího příslušenství, lze snadno a rychle sestavit systémy portálů se dvěma či více osami, a to opět při úspoře financí plynoucí z omezení konstrukčních zdrojů a snížení složitosti řešení. Mezi typické aplikace patří manipulace s materiálem a podávací systémy, balicí stroje a řada dalších obecných použití, při kterých dochází k manipulaci s těžkými náklady.

Pohony HLR jsou navrženy tak, aby nabízely naprosto plynulý pohyb během celého posuvu, čímž přispívají k vytvoření spolehlivého řešení s více osami. Jde o pohonné systémy s rozvodovými řemeny a lineárními vodítky, které dosahují velmi vysoké únosnosti 3847 N (newtonů) při teoretické životnosti 8000 km, a které svým provedením zároveň šetří prostor. Tato série se proto skvěle hodí k různým automatizovaným aplikacím, včetně použití v pracovních prostředích s omezeným prostorem.

Pohony jsou vybaveny čtvercovou kolejnicí, která umožňuje vyšší únosnost a poskytuje delší životnost v porovnání s konkurenčními pohony. Celkové náklady při používání jsou pak sníženy díky dvěma mazacím portům, které minimalizují a zjednodušují údržbu. Pohony odpovídají směrnicím RoHS, mají kryty z nerezové oceli, takže splňují třídu ochrany IP40, a umožňují tak použití v náročných prostředích. Pevný extrudovaný hliníkový profil lze použít i jako samonosné řešení.

Co je však důležité, pohony série HLR mají na obou stranách integrované magnety určené pro senzory, které umožňují použití standardních senzorů P8S integrovaných v drážkách. Mezi další vlastnosti, které vylepšují flexibilitu konstrukce, patří možnost upevnění motoru na čtyřech stranách a použití standardního tělesa pohonu, které podporuje upevnění převodovky na kterékoli straně, takže není potřeba předem určovat umístění a upevnění převodovky.

Dostupné jsou dvě základní verze – HLR070 (maximální délka pojezdu 2500 mm a maximální přítlak 500 N) a HLR080 (maximální délka pojezdu 3500 mm a maximální přítlak 900 N). Vnější kompaktní rozměry každé z verzí jsou 69 × 64 mm a 82 × 76,5 mm. Výkonové parametry zahrnují rychlost až 5 m/s, zrychlení až 50 m/s2 a opakovatelnost ±0,05 mm.

 
Publikováno: 8. 4. 2020 | Počet přečtení: 285