Schunk

Mazda oslaví narozeniny speciální sérií

K oslavě svých stých narozenin uvede Mazda na trh speciální sérii, která bude k dispozici napříč modelovou řadou. Tato série má připomínat první osobní vůz značky, R360 Coupe.

 

Mnohé vlastnosti R360 Coupe, jako například použití pokročilých technologií, důraz na design a skvělé jízdní vlastnosti jsou shodné se současnými vozy Mazda. Proto také stále dělají radost fanouškům po celém světě.

Když byl model R360 Coupe uveden na trh, barevná kombinace bílé a vínové se stala okamžitě hitem. Speciální série bude proto právě v těchto dvou barvách a s jubilejními logy 100 let.

Mazda R360 Coupe (1960)

První klasický osobní vůz značky byla maličká Mazda R360. Patří do kategorie takzvaných kei aut, tedy aut s motorem do 660 cm3. Dvoudveřový sedan vážil jen 380 kg a měl výkon 12 kW. Dal se pořídit se čtyřstupňovým manuálem nebo se dvoustupňovým automatem.

Mazda 100th Anniversary Special Edition (2020)

Zákazníci si budou moci vybrat narozeninový model napříč celou modelovou řadou Mazda. Všechny vozy budou v kombinaci bílé a burgundské vínové a budou mít řadu speciálních prvků: Koberečky, opěrky hlavy, krytky náboje kola, vše s logem 100th Anniversary, dále pak exkluzivní klíč s embosovaným logem 100th Anniversary. Logo 100th Anniversary bude umístěn také na předním nárazníku a barva exteriéru bude bílá Snow Flake Pearl Mica.

Speciální série byla do prodeje uvedena minulý týden v Japonsku. Pro zákazníky v Evropě bude k dispozici od podzimu 2020.

 
Publikováno: 7. 4. 2020 | Počet přečtení: 272