Schunk

Goodyear a Lexus spolupracují na elektromobilitě

Koncept elektrifikovaného Lexusu LF-30 ztělesňuje odvážnou vizi elektromobilu. Jako oslava 30. výročí značky byl navržen tak, aby přinesl s ničím nesrovnatelný dynamický zážitek z jízdy. Unikátní koncept vozu na čtyřech zakázkových pneumatikách Goodyear byl poprvé představen loni na tokijském autosalonu.

 

Koncept pneumatik Goodyear byl ušit na míru, aby modernímu, elegantnímu a sportovnímu designu vozu přinesl co nejvíce. Pneumatiky napomáhají motorům elektromobilu a byly navrženy pro zvýšení celkového komfortu a výkonu.

„Jsme hrdí na to, že jsme na tomto projektu pracovali s firmou Lexus, která již třicet let propaguje inovace v oblasti mobility,“ vysvětluje Mike Rytokoski, viceprezident a ředitel marketingu Goodyear Europe, „tato spolupráce znovu ukazuje, jak důležitou roli mohou pneumatiky hrát při utváření budoucnosti elektrické mobility.“

Inovativní funkce konceptu

- Chlazení motoru elektromobilu: Pneumatiky konceptu jsou navrženy tak, aby přispěly k chlazení elektromotorů. Chladný vzduch vstupuje přes přívod v předním nárazníku a žebra pneumatik jej pak směrují k elektromotorům umístěným za každým kolem. Horký vzduch z elektromotoru se pak vytlačuje k vnějšímu okraji ráfku elektrifikovaného LF-30.

- Nižší aerodynamický odpor: Konstrukce pneumatik a jejich vnější tvar by měly zdokonalit aerodynamiku Lexusu díky nižšímu odporu vzduchu a zvýšit tak účinnost baterií a dojezd.

- Snížení hlučnosti pomocí biomimiker: Goodyear našel při navrhování konceptu pneumatik inspiraci v přírodě. Náběžné hrany chladicích žeber jsou pokryty jemným sametem stejně jako křídla sov, kterým to pomáhá v noci tiše chytat kořist. Toto biomimetické řešení by mělo snížit valivý hluk pneumatik na minimum.

Koncept pneumatik Goodyear pro koncept Electrified Lexus LF-30 byl vyroben v rozměru 285/35R24.

 
Publikováno: 7. 4. 2020 | Počet přečtení: 276