Schunk

Rychlé externí SSD s rámečky EVOLVEO Tiny

Společnost Evolveo rozšířila nabídku rámečků pro externí disky o nové modely, které umožňují využít rychlé disky SSD a rozhraní USB C. Tyto externí disky pak mohou dosahovat přenosových rychlostí až 10 Gb/s.

 

Pomocí externích rámečků Evolveo Tiny N1 nebo M1 a kompatibilního SSD disku lze snadno získat stylový externí disk pro přenos, uložení a zálohování dat. Napájení disku je přes USB rozhraní, není potřeba externí zdroj. Díky funkcím Plug and Play a Hot swapping je instalace, tedy vložení SSD disku do rámečku, snadná a bez nutnosti restartu zařízení. Černé provedení a kovový, kompaktní design propůjčují rámečkům elegantní vzhled externího disku.

Rámečky Evolveo Tiny najdou uplatnění vždy, když je potřeba zvětšit úložnou kapacitu, přenést data nebo data archivovat. Mohou také poskytnout starému, ale stále funkčnímu SSD disku (např. po výměně disku v počítači) nové využití.

Evolveo Tiny N1 je rámeček pro disk formátu NVMe SSD SATA, zatímco Tiny M1 je určen pro SSD disky formátu M.2 SATA. Oba rámečky podporují rozhraní USB A 3.1 Gen 2, a jsou zpětně kompatibilní s rozhraními USB 3.0 a 2.0. Rozměry obou rámečků jsou 105 × 38 × 10 mm.

 
Publikováno: 27. 3. 2020 | Počet přečtení: 323