Schunk

Robustní kabeláž pro průmyslové instalace

Společnost Siemens rozšířila své portfolio kabeláže typu FastConnect o nové komponenty vhodné i pro instalační kabinety o rozměru 19“. Modulární princip umožňuje flexibilní instalace.

 

Nový 19“ rám slouží k robustnímu přichycení metalických a optických konektorů a krátkých připojovacích tzv. patch kabelů. Jeho robustní provedení odpovídá požadavkům nasazení v průmyslovém prostředí a zároveň zrychlí a zjednoduší bezchybné osazovaní kabeláží.

Skutečnost, že průmyslové instalace a svět IT nepoužívají stejné aktivní síťové prvky, se pochopitelně odráží i u pasivních síťových prvků, jako jsou kabely, konektory a nejrůznější propojky. Zatímco prvky používané v oblasti výpočetní techniky (IT) obvykle nevyžadují vysokou robustnost provedení, v průmyslových instalacích se bez těchto parametrů není možné obejít. Nicméně již málokdy se v současnosti lze setkat s instalací, která nepropojuje oba segmenty – průmyslový i IT – např. prostřednictvím výkonných firewallů a routerů, které jsou instalovány v rozvaděčích o rozměru 19“. A právě do takového místa je určen nový instalační rám, který pomocí technologie keystone adaptérů nabídne to nejlepší z obou světů.

Adaptéry IE FC Keystone RJ45 a také optické spojky FO LC Coupler lze jednoduše přichytit do až 24 zdířek instalačního rámu. Právě toto řešení přináší maximum spolehlivosti přenosu z klasických průmyslových sítí, kde robustnost je na prvním místě, a světa instalačních kabinetů o rozměru 19“ typicky používaných ve světě IT. Nicméně jak IE FC Keystone RJ45 adaptér, tak i optická spojka FO LC Coupler, mohou být užity i zcela samostatně, tedy i jinde než v instalacích kabinetů 19“. Flexibilitu a modularitu lze využít stejně tak i pro propojení dvou kabelů na standardní instalační lištu DIN o rozměru 35 mm.

Mimochodem IE FC RJ45 Keystone adaptér z portfolia pro rychlou montáž – Fast Connect – je navržen pro splnění kategorie Cat6A a s příslušnými kabely této kategorie můžete dosáhnout rychlosti až 10 Gibabit za sekundu, tedy typických rychlostí datových center atd.

 
Publikováno: 26. 3. 2020 | Počet přečtení: 324