its murr Schunk

Bezpečný zámek typu RIM Cylindr

Žďárská společnost Tokoz uvedla na trh zámkovou vložku RIM Cylindr, kterou reaguje na poptávku zákazníků z Portugalska, Španělska, Velké Británie, Polska a Latinské Ameriky.

 

V těchto zemích je tento typ vložky velmi populární a Tokoz ba s ním chtěl uspět i na trzích, kde se klasické zadlabací zámky nepoužívají. RIM Cylindr se řadí do rodiny výrobků PRO, které tvoří unikátní a patentovaný systém otočných stavítek. Svou konstrukcí téměř znemožňuje otevření zámku pomocí tzv. nedestruktivních tichých zlodějských metod, stejně jako jeho odvrtání. Zároveň umožňuje i bezproblémové použití v extrémních klimatických a prašných podmínkách.

Konstrukce zámku RIM a jeho užití v Česku není až tak obvyklé. Jde o výsledek spolupráce s exportními teritorii a odborníky v jednotlivých státech, na které chce Tokoz cílit, což potvrzuje i Petr Neuvirt, obchodní ředitel společnosti TOKOZ: „Rozšířením výroby o zámky RIM chceme hlavně otevřít příležitosti i zvýšit podíly na zahraničních trzích, kde jsou tyto zámky populární. V severských zemích, Latinské Americe, v části jižní Evropy nebo na Blízkém východě se tento typ zámku často používá jako jediný zabezpečovací prvek. Svou tradici má i na Britských ostrovech.”

Právě Británie je pro Tokoz zajímavý trh. V rámci partnerství zde značka působí prostřednictvím poskytovatelů bezpečnostních řešení. Plánuje zde realizovat celou řadu státních zakázek strategického charakteru. Vložka RIM Cylindr tak doplňuje portfolio nejen pro firemní klientelu, ale také umožňuje lepší proniknutí do B2C segmentu na zahraničních trzích.

Konkurenční výhodou by také mělo být propojení se systémem PRO, který umožňuje nastavení přístupů v systému hlavního a generálního klíče či sjednocení zámků na jeden klíč. „Kompatibilita se systémem PRO otevírá nové možnosti hlavně pro firemní zákazníky, kterým tak dokážeme nabídnout nastavení přístupů, a ještě komplexnější zabezpečení od speciálních zámků typu X BOX nebo závor přes visací zámky, cylindrické a RIM vložky až po nejmodernější mechatronický systém ePro,“ doplňuje Petr Neuvirt.

 
Publikováno: 16. 3. 2020 | Počet přečtení: 378