its murr Schunk

Nová řada tříčipových projektorů

Protože uživatelé preferují čím dál působivější zážitky, které již nejsou běžné projektory schopny zprostředkovat, přichází společnost Panasonic s velmi lehkými a kompaktními laserovými projektory Solid Shine o svítivosti 30 000 lm v rozlišení až 4K.

 

Na veletrhu ISE 2020 uvedl Panasonic novou řadu tříčipových laserových projektorů DLP. Jde o kompaktní laserové projektory PT-RQ35K (4K) a PT-RZ34K (WUXGA), které disponují vysokým jasem a vylepšeným vykreslením barev. Zařízení transformují existující pracovní postupy rychlejší a snazší instalací projektorů během živých eventů na stadionech, v divadlech a při promítání na různé povrchy.

Univerzální funkce

V případě řady RQ35K je světelný tok 30 000 lm a vyniká kvalitou obrazu, přičemž velikost přístroje dosahuje pouhých 60 % velikosti staršího projektoru PT-RQ32K, což výrazně zjednodušuje logistiku přípravy eventu. V rámci dalšího urychlení přípravy je řada projektorů RQ35K vybavena všemi funkcemi pro zvyšování efektivity vyvinutými pro RQ50K, vlajkovou loď společnosti Panasonic mezi projektory. Rozhraní Near Field Communication (NFC*6) umožňuje rychlou přípravu sítě, např. konfiguraci IP adres, kdy stačí jednoduše přidržet mobilní zařízení s nainstalovanou aplikací v blízkosti dotykového bodu projektoru. Aplikace Information Monitor zobrazuje chyby v reálném čase, abyste na ně mohli rychleji zareagovat, zatímco aplikace Remote Preview umožňuje operátorovi zkontrolovat obsah přehrávání na PC prostřednictvím sítě v situacích, kdy je během přípravy obtížné provést zkušební projekci jako takovou.

Podmanivý obraz

Projektor RQ35K produkuje nádherné obrazy se světelným tokem 30 000 lm v rozlišení 4K (3840 × 2400) a používá technologii Panasonic Quad Pixel Drive, která posouvá pixely ve 2 osách a zaručuje ostrý a detailní obraz bez viditelných pixelů. Zbrusu nový laserový modul rozšiřuje barevnou škálu na 114 % hodnoty staršího projektoru RQ32K, čímž ještě více sbližuje diváky s autorem. Jeden červený a dva modré lasery vyzařují světlo o různých vlnových délkách a projektor skvěle zobrazuje živé červené barvy a věrněji reprodukuje modré odstíny. Ve výsledku je pak obraz díky lepšímu podání barev věrnější a reálnější.

Vedle technologie Quad Pixel Drive podporuje projektor RQ35K také vysokorychlostní sledování s originální technologií, která přijímá a zpracovává signály se snímkovou frekvencí 240 Hz s omezenou latencí. V kombinaci s kompaktním tělesem oba projektory redefinují pojem zážitkové zábavní projekce.

Propracovanější chladicí systém

K udržení stabilního provozu projektoru této velikosti a svítivosti byly dále vylepšeny originální chladicí technologie. Technologie Dynamic Digital Control snižuje citlivost červeného laseru na teplotu tím, že digitálně reguluje světelný výstup a provozní parametry specializovaného chladicího systému. Výsledkem je vysoce konzistentní kvalita obrazu. Výjimečný chladič bez žebrování pak zvyšuje účinnost chlazení oproti dřívějším řešením a dosahuje vynikající spolehlivosti i při omezeních plynoucích z malých rozměrů. V případě, že dojde k selhání laserové diody, je ztráta jasu nepostřehnutelná díky řešení, které v obvodu odpojí pouze jednu sérii diod, nikoli celý modul. Pokud dojde k selhání primárního zdroje obrazu, funkce záložního přepnutí vstupu[3] bude pokračovat v promítání, aniž dojde k výpadku obrazu.

Prémiové optické díly, mezi které patří hermeticky uzavřený DMD blok a odstíněný laserový zdroj, a konstrukci bez filtrů umožňují řadě projektorů RQ35K fungovat bez údržby po dobu 20 000 hodin[4]. Tyto přelomové inovace navazují na osvědčený základ v podobě laserových technologií Solid Shine a díky konzistentní spolehlivosti zajistí nepřerušovanou projekci.

Na náš trh budou nové projektory dodány od listopadu 2020.

 
Publikováno: 16. 3. 2020 | Počet přečtení: 352