its murr Schunk

Magnetický snímač s rozhraním Drive-Cliq

Absolutní magnetický snímač BML z řady SGA, z portfolia společnosti Balluff, je vhodný všude tam, kde je třeba s velkou přesností měřit absolutní polohu a požaduje se měření až do konce pojezdové dráhy.

 

Úplné diagnostické funkce zajišťují spolehlivý provoz a efektivní údržbu. S rozhraním Drive-Cliq je možné snímač bez problémů začlenit např. do prostředí řídicích systémů Siemens.

Instalace plug and play usnadňuje začlenění po pohonných systémů. Řídicí jednotka automaticky detekuje snímač i jeho základní nastavení. Snímač je také velmi flexibilní a umožňuje sejmutí jezdce z pásky a jeho opětovné nasazení. To umožňuje realizovat jednoduchá a cenově úsporná řešení náročných úloh v oblasti automatizace stejně jako při výrobě obráběcích a speciálních strojů.

Protože systém pracuje na magnetickém principu, je velmi odolný proti změnám teploty i znečištění (prachem i olejem) a nepodléhá opotřebení. Díky kompaktnímu tvaru měřicího systému je také snadné jej integrovat do stávajících zařízení, a to i tam, kde je pro vestavbu málo místa. Instalaci usnadňuje též velkorysá čtecí vzdálenost 1,3 mm.

Systém důsledně kontroluje kvalitu měřené hodnoty a kontinuální ověřování zajišťuje velkou spolehlivost výsledků měření. V rámci automatického sledování stavu se kontroluje kvalita signálu. Řídicí jednotka umožňuje snadno vyhodnotit funkční rezervu systému. Stavové LED a diagnostické funkce zajišťují spolehlivý provoz a efektivní údržbu.

Lineární měřicí systém je vhodný pro velké měřicí délky do 48 m, stejně jako pro úlohy, kde se požaduje velká přesnost. Systém s přesností ±12 μm a rozlišením 1 μm vyhovuje i náročným požadavkům. Také zjednodušuje retrofit strojů.

 
Publikováno: 13. 3. 2020 | Počet přečtení: 393