its murr Schunk

Pneumatika budoucnosti by měla šetřit palivo

Technologické trendy přivedly společnost Continental a institut pro výzkum trhu Forsa ke společnému průzkumu: Co řidiči očekávají, kromě maximální bezpečnosti, od automobilové pneumatiky budoucnosti.

 

Reprezentativního průzkumu se v listopadu 2019 zúčastnilo více než 1000 řidičů. Výsledek? Pro více než 40 % respondentů byl nejdůležitější aspekt, aby pneumatiky zabezpečovaly ještě větší úsporu paliva. Druhé místo obsadila odolnost vůči defektu.

Jak prozradil výzkum, odpovědi se liší mezi jednotlivými věkovými skupinami: pro řidiče ve věku 18–29 let byla např. odolnost pneumatik vůči propíchnutí nejdůležitějším faktorem. Přání energeticky efektivnější pneumatiky bylo nejsilnější pro respondenty ve věku 45–59 let, zatímco trvalá udržitelnost materiálů a výroby byla nejvyšší prioritou pro osoby ve věku 30–44 let.

Důležitý aspekt cena/výkon

Anketa také kladla otázky ohledně cen pneumatik v budoucnosti, výsledek nebyl překvapivý: 92 % respondentů vyhodnotilo poměr cena/výkon jako důležitý. Zároveň se 75 % řidičů vyjádřilo, že nižší valivý odpor a související pokles ve spotřebě paliva je pro ně důležitý. Pneumatika, optimalizovaná z hlediska valivého odporu a dojezdu, má samozřejmě pozitivní vliv i na celkové provozní náklady vozidla.

Spotřebitelé by měli vždy věnovat pozornost evropským štítkům na pneumatikách. Hodnocení A pro valivý odpor napoví, že pneumatika využívá valivou energii velmi efektivním způsobem. Pokud má hodnocení A také pro mokré brzdění, víte, že si kupujete velmi bezpečnou pneumatiku.

Produkty Continental budou mít stále větší význam v oblasti bezpečnosti i zvyšování energetické efektivnosti, odolnosti vůči defektu a trvalé udržitelnosti. Již dnes jsou v nabídce firmy produkty, které splňují požadavky na pneumatiky budoucnosti. Například pneumatika EcoContact má o 20 % nižší valivý odpor než její předchůdkyně a navíc ještě o 12 % delší životnost. Další nová technologie Taraxagum , že pampeliškový kaučuk představuje alternativu ke kaučuku pocházejícímu z tropů.

Pro elektromobily firmy vyvinula speciální technologie, které zabezpečují velmi nízký valivý odpor pneumatik a současně nabízejí vysoký výkon z hlediska kritérií souvisejících s bezpečností. Technologie ContiSeal zas zvyšuje odolnost vůči propíchnutí a úniku tlaku okamžitým utěsněním běhounu.

 
Publikováno: 12. 3. 2020 | Počet přečtení: 392