its murr Schunk

Plug-in hybridní Grandland X míří na český trh

Nový plug-in hybridní model Opel Grandland X Hybrid4 se společně s novou Corsou-e podílí na elektrifikaci celého modelového portfolia značky Opel. Cílem je, aby sdo roku 2024 byla v každé modelové řadě nejméně jedna elektrická verze.

 

Automobilka Opel již začíná nabírat první objednávky na svou hybridní novinku SUV Grandland X Hybrid4. Jde o elegantní model, který kombinuje sílu přeplňovaného zážehového čtyřválce a dvou elektromotorů do komplexu s celkovým systémovým výkonem až 221 kW.

Podle WLTP má kombinovaná spotřeba paliva činit pouze 1,4 až 1,3 l/100 km, a emise CO2 32-39 g/km. Vozidlo dokáže v cyklu WLTP ujet až 59 km v čistě elektrickém režimu.

Pohonný systém se skládá ze zážehového přeplňovaného čtyřválce 1,6 Turbo s přímým vstřikováním benzinu, který z objemu 1,6 l dává výkon 147 kW, a dvojice trakčních elektromotorů (přední 81 kW, zadní 83 kW). Elektromotory napájí Li-ion baterie kapacity 13,2 kWh, které jsou uloženy pod zadními sedačkami. Přední elektromotor je přímo propojen s 8st. automatickou převodovkou. Zadní elektromotor, měnič a diferenciál jsou integrovány do elektricky poháněné zadní nápravy. Tato koncepce poskytuje pohon všech kol kdykoliv je potřebný. Aby se lépe využil vysokonapěťový systém, dostal Grandland X Hybrid4 elektrický kompresor klimatizace a elektrické topení.

 
Publikováno: 13. 2. 2020 | Počet přečtení: 378