its murr Schunk

Chytrý dálkový ovladač

Evolveo uvádí na trh další ze své řady přijímačů pro nastupující formát DVB-T2 s podporou H.265/HEVC. Jde o set top box nové generace Omega II, který zajistí plynulý přechod na vysílání v novém formátu DVB-T2 s podporou YouTube.

 

Předností zařízení je snadná instalace a jednoduché ladění programů. Přijímač s velkým přehledným displejem je navíc vybaven mnoha multimediálními funkcemi a podporou přehrávání videa z kanálu YouTube. Omega II umožňuje nahrávat programy na připojené USB zařízení (flash disk nebo externí disk), případně z těchto paměťových zařízení multimediální soubory ve většině formátů přehrávat. Součástí dodávky je i chytrý dálkový ovladač, který umožňuje ovládat nejen samotný přijímač Omega II, ale také připojený televizor.

Podpora nahrávání

Televizní program je možné pomocí nového přijímače nahrávat v digitální kvalitě na externí disk nebo jiné paměťové zařízení připojené přes USB port. Přijímač má plnou podporou českého teletextu a Elektronického programového průvodce EPG. Funkce TimeShift s přehledným českým rozhraním ovládání umožňuje naplánovat nahrávání zvoleného televizního pořadu i na dobu nepřítomnosti. Spotřeba přijímače v pohotovostním režimu je prakticky nulová, méně než 1 W.

Vedle nahrávaní televizních pořadů umožňuje na připojeném televizoru i přehrávání většiny multimediálních souborů. Přehrávač podporuje většinu formátů, jak jsou MKV, DiVX, MPG, MP3, MOV nebo JPEG. Přehrávat videa, fotografie i hudební soubory na připojeném televizoru je možné z externího disku nebo USB flash disku.

Již v základu je přijímač vybaven LAN portem a WiFi adaptérem pro připojení do domácí sítě a pro přístup k internetu. Díky tomu je možné navíc ke sledování televizního vysílání přehrávat videa z YouTube kanálu. Aplikace YouTube je součástí softwarové výbavy přístroje a její používání je velmi jednoduché.

Chytrý ovladač

Součástí dodávky DVB-T2 přijímače Omega II je i chytrý dálkový ovladač, kterým je možné současně ovládat nejen toto zařízení ale i většinu televizorů. Dodávaný ovladač je schopen se naučit zapínat i vypínat televizor, ovládat jeho hlasitost a vstupy. Odpadá tak nepříjemné ovládání televizoru a set top boxu dvěma odlišnými dálkovými ovladači. Omega II je dostupný prostřednictvím sítě internetových obchodů a vybraných prodejců.

 
Publikováno: 12. 2. 2020 | Počet přečtení: 419