Schunk

DAKO spolupracuje se Stadlerem

Třemošnická společnost DAKO-CZ získala závěrem roku tři nové objednávky na projekty brzdových systémů a komponentů pro příměstské jednotky platformy FLIRT. Dodávky budou realizovány od května letošního roku a jejich celková hodnota se bude pohybovat okolo 80 mil. korun. Jde o zakázky pro polský a italský trh.

 

„Společnost Stadler je jedním z našich klíčových zákazníků a jsme rádi, že se naše dlouholetá a úspěšná spolupráce stále prohlubuje. Naše společné obchodní aktivity jsme zahájili v roce 2013, a to dodávkou modulového brzdového systému pro vlakové soupravy FLIRT 3 pro Polské státní dráhy,“ uvádí Dagmar Matúšová, generální ředitelka společnosti DAKO-CZ, a doplňuje: „Nové objednávky na brzdové systémy a komponenty zahrnují dva zcela nové projekty a jednu opci na již realizovanou zakázku z let 2014 a 2015.“

V rámci spolupráce tak bude od května letošního roku společnost DAKO-CZ do projektu FNM L-4444 dodávat brzdové panely a komponenty. Jde o zakázku na 35 třívozových souprav s možností otevřené opce pro italského soukromého železničního provozovatele FNM S.p.A (Ferrovie Nord Milano). Konkrétně DAKO-CZ zajistí výrobu pneumatických panelů PT1, vzduchojemů, nouzových ventilů, ovládacích panelů, kohoutů, ukazatelů a vzduchojemů.

Dodávka komponentů na 10 vložených vozů je druhým ze zmiňovaných nových projektů DAKO-CZ v rámci spolupráce se společností Stadler. Koncovým zákazníkem bude Łódzka Kolej Aglomeracyjna v Polsku. V rámci tohoto projektu označeném jako Lodz L-4465 DAKO-CZ vyrobí a dodá pneumatické panely, vzduchojemy a dvojité ukazatele. Plně klimatizované elektrické příměstské jednotky pro polskou oblast Łódź nejenže splňují veškeré bezpečnostní prvky, nabízejí cestujícím maximální komfort při jízdě, ale disponují i moderním informačním systémem pro cestující. Příměstská jednotka dosahuje maximální rychlosti 160 km/hodinu.

Třetím projektem je dodávka brzdových panelů a komponentů na 12 osmivozových souprav příměstských jednotek. Jde o opci na již dříve realizovanou zakázku z let 2014-2015, kdy DAKO-CZ do Polska dodalo brzdové panely a komponenty pro 20 osmivozových souprav. Zakázka bude kompletně realizována v letech 2020-2022.

 
Publikováno: 5. 2. 2020 | Počet přečtení: 353