Schunk

Kamery pro monitoring otevřených prostranství i v noci

Společnost Axis Communications představuje nové přírůstky do řady fixních síťových kamer AXIS P13. Robustní a výkonné modely P1377 a P1378 fungují jako odrazující prostředky a jsou navržené tak, aby na širokých a otevřených prostranstvích zajistily video objektů a lidí ve forenzní kvalitě a s vysokým rozlišením.

 

Nové kamery jsou k dispozici jak ve vnitřní, tak ve venkovní verzi a nabízejí vynikající detaily s rozlišením 5MP nebo 4K. Vnitřní modely kamer P1377 a P1378 jsou vyrobeny 100% bez chlorovaných a bromových zpomalovačů hoření (CFR a BFR), což prodlužuje jejich životnost, zvyšuje výkonnost a současně snižuje dopad na životní prostředí.

Forenzní kvalitu obrazu za každých okolností zajišťují technologie Axis Forensic WDR (pro kvalitní snímky i v kontrastních záběrech s tmavými a světlými oblastmi), Axis Lightfinder (pro syté, realistické barvy za zhoršených světelných podmínek) a elektronická stabilizace obrazu. Nechybí ani korekce soudkovitého zkreslení nebo funkce odmlžování. Venkovní modely síťových kamer P1377-LE a P1378-LE jsou pak navíc vybaveny technologií Axis OptimizedIR, při níž se přísvit infračervených LED diod přizpůsobuje zoomu kamery a zajišťuje vynikající obraz při nízkém světle či v úplné tmě až do vzdálenosti 80 metrů. Tyto kamery se mohou pochlubit nejnovějším čipem ATRPEC poslední 7. generace a vylepšenými funkcemi zabezpečení, které zaručují integritu a autentičnost firmwaru kamery, včetně zabezpečeného bootování, které brání spuštění neautorizovaného firmwaru po restartu. Čip je také vybaven systémem detekce objektů v reálném čase, což znamená výkonnější analytické nástroje k automatickému rozpoznání. S technologií Axis Zipstream a podporou H.264/H.265 lze u nových kamer Axis také dramaticky snížit šířku pásma při zachování vysoké kvality obrazu.

Díky vyměnitelnému objektivu a podpoře motorizovaných i-CS objektivů je možné měnit objektivy tak, aby splňovaly specifické požadavky. Tomu napomáhá také funkcionalita společnosti Axis zvaná Corridor Format, jež umožňuje kameře snímat zorné pole s vertikální orientací, což je výhodné pro případy, jako je monitorování dlouhých chodeb nebo venkovních plotů a podobných obvodových prvků. Všechny čtyři nové modely budou v prodeji prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis.

 
Publikováno: 31. 1. 2020 | Počet přečtení: 392