Schunk

Bell pracuje na propojené mobilitě

Společnost Bell představila AerOS, platformu digitální mobility, která operátorům poskytne kompletní přehled o leteckém parku. S využitím technologií z oblasti AI a IoT nabízí systém AerOS funkce, jako jsou plánování letů či monitorování letounů v reálném čase.

 

Proprietární operační systém přispěje k nástupu mobility jako služby (MaaS), která má za cíl integrovat leteckou mobilitu do různých komunit a zpřístupnit ji na vyžádání všem, kdykoli ji budou potřebovat. Propojené řízení vozového parku představuje rozhodující faktor v oblasti městské letecké mobility (UAM).

AerOS je navržen tak, aby se mohl snadno integrovat do operací letecké flotily. Jde o flexibilní platformu, kterou lze přizpůsobit požadavkům zákazníka a díky rozšiřitelnému rozhraní API mohou vývojáři ve svých aplikacích využívat služeb AerOS, jako jsou správa a plánování leteckého parku anebo telemetrie v reálném čase.

„S AerOS můžeme maximalizovat využívání letadel, což je rozhodujícím faktorem pro úspěch UAM,“ řekl Grant Bristow, vedoucí technik společnosti Bell. Firma chce přehodnotit celý ekosystém mobility a otevřít chytrým městům novou dimenzi mobility v době, kdy se města po celém světě snaží omezit dopravní zácpy. AerOS mu dává silnou digitální platformu s předpoklady pro další rozšíření MaaS, kterou lze integrovat do inteligentních měst. Při budování platformy AerOS zvolil Bell jako základ cloud Microsoft Azure a spojil se s inženýry softwarového giganta, aby mohl využít přehled o architektuře cloudového řešení, podporu vývojářů a osvědčené postupy.

V budoucnu budou letouny typu aerotaxi Nexus či dopravní dron APT součástí běžného života ve městech, a s AerOS získají zastupitelé obcí úplnou kontrolu nad svými dopravními prostředky při přepravě lidí, zboží a informací. „AerOS umožňuje našim letounům komunikovat s infrastrukturou a propojuje nás s vertikální dimenzí,“ uvedl Matt Holvey, manažer firmy Bell pro inteligentní systémy.

 
Publikováno: 21. 1. 2020 | Počet přečtení: 419