Schunk

KINTO - inteligentní řešení mobility

Toyota oznámila uvedení nové značky KINTO, která je zaměřená výhradně na nabídku služeb mobility uživatelům z celé Evropy. Bude nabízet pronájem, sdílení a spolujízdu vozů.

 

Jde o celosvětovou vizi Toyoty postupně se proměnit ve firmu poskytující služby mobility prostřednictvím různých druhů služeb zahrnujících dopravu osob po celém světě. Tuto službu bude rozšiřovat nad rámec tradičního prodeje vozidel privátním zákazníkům i fleetovým uživatelům.

Již v roce 2018 začala Toyota budovat základy k přípravě evropské organizace začleňující nové služby do stávajících podnikatelských aktivit zaměřených na výrobu a prodej automobilů. Založila dva subjekty - firmu pro správu vozového parku (Toyota Fleet Mobility - TFM) v německém Kolíně nad Rýnem, a firmu pro rozvoj digitální platformy (Toyota Connected Europe - TCE) v Londýně.

Toyota Fleet Mobility se zaměřuje na rozvoj služeb pronájmu s kompletním servisem na evropském trhu. TFM vykazuje organický růst (v současnosti má pobočky ve Španělsku, Francii a Itálii) a roste též formou akvizicí. V nedávné době odkoupila společnost Inchcape’s Fleet Solutions (IFS) za účelem dalšího rozvoje podnikatelských aktivit na britském trhu. TFM je podnikem se společnou majetkovou účastí firem Toyota Financial Services Corporation a Toyota Motor Europe.

Toyota Connected Europe je evropskou pobočkou automobilky Toyota se zaměřením na rozvoj technologií a zpracování dat. Věnuje se vývoji a implementaci mnoha různých produktů a služeb pro systémy propojených vozidel, např. datového centra Toyota Big Data Centre, stejně tak jako služeb v rámci vlastní platformy služeb mobility MSPF (Mobility Services Platform).

Prostřednictvím značky KINTO chce jednoznačně definovat svou nabídku zacílenou na nové způsoby využívání mobility. Značka má zhmotňovat služby, které jsou „inkluzivní a důvěryhodné“, „jednoduché a samozřejmé“ a „udržitelné“.

Slovní podoba nové značky je odvozena od japonského slova Kintoun (letící dešťový oblak, poskytující dopravu na vyžádání‘ slavné kreslené postavičce v Japonsku). KINTO chce být podobně jako Kintoun k dispozici vždy, když zákazník hledá kdykoli a kdekoli snadný a chytrý způsob cestování.

Služby s označením KINTO se budou na jednotlivých trzích zavádět podle životaschopnosti a udržitelnosti obchodních případů. Na evropských trzích se jako první objeví následující služby:

KINTO One: nabídka služeb pronájmu s kompletním servisem pro jednoduché používání vozidla, zahrnující samotné vozidlo, servis a pojištění v jedné měsíční splátce.

KINTO Share: služba sdílení automobilů vycházející ze široké modelové řady hybridních vozidel dostupných na základě samoobslužné koncepce, bez provozních nákladů. Stávající služba sdílení automobilů Yuko, kterou Toyota momentálně poskytuje v několika evropských městech (Dublin; Benátky; Kodaň; a Madrid), bude přejmenována na KINTO.

KINTO Join:
spolujízda s cílem propojit zaměstnance, kteří chtějí sdílet vozidla v rámci každodenního dojíždění do práce, přinášející výhody zaměstnancům a firmám, které tak mohou snižovat své emise CO2.

KINTO Flex: pronájem vozidel na bázi předplatného, nabízející vyšší flexibilitu a špičkové uživatelské zkušenosti.

Aktuálně se vyhodnocují i další formy služeb, jako např. stopování vozidel mávnutím nebo aplikace podporující více režimů. Uvedené služby budou nabízet snadný přístup prostřednictvím mobilních aplikací a integrovaných plateb.

 
Publikováno: 16. 1. 2020 | Počet přečtení: 384