Schunk

Bridgestone posiluje partnerství s výrobci automobilů

Největší výrobce pneumatik, společnost Bridgestone, spustil v uplynulém roce průkopnické programy na základě konceptu CASE, díky kterému, a také novým technologiím, uzavírá různá partnerství s výrobci automobilů.

 

Díky těmto pevným partnerstvím získala společnost Bridgestone v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) přibližně 100 nových kontraktů na dodávky pneumatik pro více než 50 různých modelů 14 výrobců.

V konceptu CASE (Connected, Autonomous, Shared and Electric) jde o programy konektivity, autonomní jízdy, sdílené ekonomiky a elektrického pohonu). Přispěla k tomu i nová technologie pneumatik Enliten, která společně s dalšími inovativními řešeními zásadním způsobem vylepšily provozní vlastnosti pneumatik.

Pneumatiky Enliten

Novou technologii lehké pneumatiky Enliten představil Bridgestone v loňském roce. Tato pneumatika byla zkonstruována s ohledem na ochranu životního prostředí. Díky technologii mohou mít pneumatiky mimořádně nízký valivý odpor, což je zásadní faktor pro hospodárnost vozidla. Dalším přínosem je snížená spotřeba materiálu při výrobě pneumatik. Vliv pneumatik na životní prostředí se tím významně snižuje a navíc přispívají ke snížení spotřeby paliva nebo elektrické energie, resp. k prodloužení dojezdu. Pneumatiky Enliten vyjely poprvé na silnice jako prvovýbava nového elektromobilu Volkswagen ID.3 a nového modelu Audi RS Q3. Bridgestone bude v roce 2020 nabízet výhody pneumatik Enliten pro další modely a výrobce automobilů.

Rekordní partnerství

V roce 2019 bylo dlouholeté partnerství značek Bridgestone a Volkswagen podrobeno zkoušce na závodním okruhu. Speciálně zkonstruované pneumatiky Potenza byly vyvinuty pro závodní elektromobil Volkswagen ID.R. Tyto pneumatiky přispěly svými suverénními provozními vlastnostmi k překonání rekordu pro elektromobily na světově proslulé Severní smyčce Nürburgringu o 40,56 sekundy.

Také Renault Mégane R.S. Trophy-R pokořil rekord na Nürburgringu s vysokovýkonnými pneumatikami Potenza S007. Bridgestone tím potvrdil vynikající vlastnosti svých pneumatik a prokázal intenzivní podporu, kterou poskytuje svým partnerům.

Vesmírná mobilita

Kromě nové technologie lehkých pneumatik Enliten vycházejí novým požadavkům na mobilitu vstříc také další patentované technologie Bridgestone, mezi něž patří B-Silent, snižující vnitřní hlučnost, B-Seal a RFT (Run-Flat Technology) pro nepřetržitou mobilitu nebo ologic, minimalizující valivý odpor. Tyto technologie jsou navíc reakcí na požadavky výrobců automobilů a přispívají k realizaci konceptu CASE i trvale udržitelné mobility.

Loni se rozhodla společnost SEAT využít osvědčenou technologii ologic ve výbavě koncepčního elektromobilu Minimó. Malý dvoumístný elektromobil je koncipován pro různé platformy mobility, které budou utvářet budoucí cestování automobily ve městech. V loňském roce byly představeny také „chytré“ pneumatiky Bridgestone Connect, které přenášejí informace o zatížení pneumatik, tlaku v pneumatikách, adhezi a stavu pneumatik na displej v interiéru. Tyto pneumatiky byly vyvinuty speciálně pro koncepční elektromobil Nissan IMQ.

Bridgestone uzavřela také partnerství s japonskou agenturou pro výzkum vesmíru JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency) a společností Toyota s cílem podílet se na realizaci mezinárodní výzkumné mise. Bridgestone přispěje k překonání překážek v oblasti mobility a prozkoumá požadavky na provozní vlastnosti pneumatik pro lunární vozidla s přetlakovou kabinou pro lidskou posádku.

 
Publikováno: 14. 1. 2020 | Počet přečtení: 409