Schunk

Zahradní technika se špičkovými motory

Že na motoru záleží nejvíce, platí i u zahradní techniky. Největším světovým výrobcem malých spalovacích motorů je americká firma Briggs & Stratton, jejíž motory jsou dostupné i na českém trhu.

 

Motory značky Briggs & Stratton jsou nyní používány v zahradnických, stavebních a jiných průmyslových zařízeních. Vyrábí se v celém spektru výkonů, technických provedení a variant. Jsou spolehlivé, snadno se používají, udržují a také dlouho vydrží. Navíc nabízejí vynikající poměr mezi silou a cenou.

Historie firmy Briggs & Stratton odstartovala v roce 1908 v americkém městě Milwaukee, kde Steven F. Briggs a Harold M. Stratton začali podnikat. Od té doby přišla firma s několika novinkami, které změnily trh. Například v roce 1920 to byl první stacionární čtyřtaktní benzínový motor, v roce 1953 první lehký hliníkový motor, který způsobil převrat na poli zahradní techniky – již o čtyři roky později zahrnovalo tento agregát 80 % produkce.

A protože kvalita má jít s kvalitou, tak motory Briggs & Stratton naleznete také v mnoha zahradních strojích české firmy HECHT. „Dbáme na spokojenost svých zákazníků a víme, že solidní výrobek k sobě potřebuje také kvalitní motor. Proto jsme uzavřeli spolupráci s Briggs & Stratton a jejich motory osazujeme zahradní sekačky, kultivátory, zahradní traktory, provzdušňovače trávníků, motorové zametače i štípače,“ říká marketingový specialista Jan Libánský ze společnosti HECHT.

 
Publikováno: 14. 1. 2020 | Počet přečtení: 397