Schunk

FIA si vybrala Goodyear pro WTCR

Goodyear bude od zahajovacího závodu sezóny 2020 dodávat pro Světový pohár cestovních vozů nejnovější generaci svých závodních pneumatik Eagle F1 SuperSport.

 

Značka Goodyear se stala oficiálním dodavatelem pneumatik pro FIA WTCR (World Touring Car Cup). Na základě oficiálního výběrového řízení bude Goodyear partnerem seriálu po dobu příštích tří let, tedy v sezónách 2020 až 2022. V sezóně 2020 se bude WTCR skládat z deseti závodů na třech světadílech (v Maroku, Maďarsku, Německu, Slovensku, Portugalsku, Španělsku, Číně, Jižní Koreji a Macau). Každý závod se jezdí natřikrát, takže celkem bude součástí závodního kalendáře sezóny třicet napínavých závodů.

Goodyear pro ně bude dodávat nejnovější generaci svých závodních pneumatik Goodyear Eagle F1 SuperSport, jak v provedení bez dezénu, tak i do deště, a to již od dubnového úvodního závodu 2020 WTCR v marocké Marrákeši. FIA Světový pohár cestovních vozů pořádá sama FIA, ale jeho promotérem jsou Eurosport Events, součást společnosti Discovery. Utkávají se v něm závodní verze velmi silných vozů značek jako Alfa Romeo, Audi, Cupra, Honda, Hyundai a Lynk & Co. Partnerství by mělo vést k významně vyšší přítomnosti značky Goodyear jak přímo na závodech, tak i v médiích.

Goodyear má za sebou dlouhou historii ve vrcholovém motoristickém sportu, s celkem 368 vítězstvími Velké ceny Formule 1 vede před všemi ostatními výrobci pneumatik. Smlouva s FIA WTCR dává vzpomenout na vítěznou éru značky v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století při závodech evropského šampionátu cestovních vozů, které byly předchůdcem WTCR.

Goodyear je trvale výhradním dodavatelem pneumatik pro NASCAR a loni oznámil, že se vrací i do světového motoristického sportu a začne dodávat pneumatiky pro FIA Mistrovství světa endurance a Evropského seriálu Le Mans.

 
Publikováno: 10. 1. 2020 | Počet přečtení: 388