Schunk

Nejlehčí notebook na světě s 13,3” displejem

Dynabook představil zatím nejlehčí přenosný počítač na světě s procesory Intel 10. gen – Portégé X30L-G. Notebook s hmotností pouhých 870 g byl speciálně navržen pro uživatele s nejvyššími nároky na mobilitu. Přesto splňuje vysoké standardy konektivity, výkonu, bezpečnosti i uživatelského komfortu. K dispozici bude od poloviny února.

 

Notebook byl zkonstruován jako dokonalý společník profesionála v kanceláři i na cestách. V jednom přístroji snoubí mimořádnou mobilitu a vysokou odolnost – jeho hořčíkové šasi je extrémně lehké a zároveň robustní. Model Portégé X30L-G, který odolá extrémním podmínkám, má vyhovovat i vojenským standardům MIL-STD-810G.

Byl podroben testům na pád, změny teplot, vlhkosti a prašné prostředí. Provedené zkoušky prokázaly jeho celkovou odolnost vzhledem k zajištění náročných požadavků dnešních mobilních pracovníků. Jeho antireflexní 13” IGZO FHD LCD displej poskytuje při snížené spotřebě energie ve srovnání se standardním LCD vysoký jas 470 NIT. Díky výdrži na baterie až 14,5 hodiny (s displejem IGZO) a funkci rychlého nabíjení, která zajišťuje 4hodinovou výdrž po pouhých 30 minutách nabíjení, se uživatelé nemusí na cestách obávat nečekaného přerušení práce.

Nejnovější procesory Intel Core 10. generace a široký výběr úložišť SSD včetně SATA, rychlých PCIe disků a Intel Optane přispívá k tomu, aby uživatel zvládl všechny pracovní úkoly s vysokou produktivitou. Rychlá operační paměť DDR4 RAM odpovídá nárokům dnešních firemních aplikací a čtečka Micro SD karet přidává další možnosti přenosného úložiště.

Port USB Type-C umožňuje nabíjet, připojovat se k displejům či přenášet data prostřednictvím jediného konektoru. Přes ultra tenký design je zařízení vybaveno portem HDMI v plné velikosti a dvěma porty USB 3.0, takže uživatelé nemusí myslet na to, aby s sebou měli neustále příslušné adaptéry. Volitelná dokovací stanice USB-C naopak v kanceláři umožňuje okamžité připojení několika periferií jedním kabelem.

Aby byly podniky chráněny před neustále sofistikovanějšími kybernetickými hrozbami, nabízí Portégé X30L-G vysokou míru zabezpečení a řadu nástrojů pro účinnou správu. Před nevyžádaným přístupem k podnikovým datům chrání notebook systémy Windows Hello a Intel Authenticate ve spojení s biometrickým ověřením obličeje a čtečkou otisků prstů. Další vrstvu robustní ochrany přidávají např. Trusted Platform Module 2.0 (TPM) či vlastní BIOS společnosti Dynabook.

 
Publikováno: 9. 1. 2020 | Počet přečtení: 377