Schunk

Svorky pro přívody energií k ramenu kobota

Nová univerzální svorka pro energetické řetězy disponuje flexibilním tvarem, který se přizpůsobí jakémukoliv tvaru a velikosti ramene kolaborativního robota.

 

Spolupracující roboty jsou čím dál využívanějším nástrojem v průmyslu nejen u velkých, ale už i středních a malých firem. Proto firma igus zastoupená v Česku společností Hennlich vyvinula novou svorku pro energetické řetězy a ochranné hadice právě pro kolaborativní roboty. Svorky Lean Robotics vyrobené vstřikováním mají jednotnou velikost, díky čemuž jsou cenově velmi úsporné. Je možné je nainstalovat během několika sekund pomocí suchého zipu. K dispozici jsou ve třech variantách a umožňují bezpečné vedení kabelů pro data i energie.

Kolaborativní roboty pracují ruku v ruce s lidmi v těsné blízkosti. Proto senzory i kamery, ale i pohyblivé přívody energií musí zajišťovat bezpečnost spolupráce. Společnost igus vyvinula třírozměrnou řadu energetických řetězů triflex R, aby zajistila spolehlivé a kompaktní vedení kabelů a hadic u kobotů. Na bezpečné připojení energetického řetězu nebo ochranné hadice k robotu jsou právě spolehlivé svorky Lean Robotics. Jemné tvary svorek se zaoblenými hranami zvyšují bezpečnost na pracovišti při případném kontaktu člověka s robotem.

Rychlá montáž - Nové svorky se připevňují přímo na robota. Jednoduše umístíte suchý zip kolem ramena robota a upevníte jej. Díky suchému zipu lze připevnit svorky bez jakéhokoli nástroje. Díky pružnému plastu je můžete klidně nainstalovat na jiného robota.

K dispozici jsou tři verze svorek pro bezpečné vedení kabelů. Standardní verze s dvěma plynule nastavitelnými popruhy na suchý zip v univerzální velikosti a gumovou výplní uvnitř tak, že jsou popruhy připevněny k ramenu bez možnosti z něj sklouznout. Tato varianta je k dispozici také s montážní konzolou s odlehčením tahu či bez něj. Ve třetí variantě může být svorka vybavena také ochranou pro ještě větší bezpečnost. Nové příchytky jsou vhodné pro použití s energetickými řetězy triflex R série TRC / TRE / TRL 30, 40 a 50, stejně jako pro všechny komerčně dostupné ochranné hadice s různými průměry.

 
Publikováno: 6. 1. 2020 | Počet přečtení: 414