Schunk

Dukovany mají „jadernou“ rychlodobíjecí stanici

První veřejná rychlodobíjecí stanice pro elektromobily v Česku, která je napájena výhradně z produkce bezemisního jaderného zdroje. Zapojením v rámci vlastní spotřeby elektřiny v elektrárně lze garantovat, že dobitý elektromobil se ani zprostředkovaně nepodílí na emisích skleníkových plynů.

 

Celkově nyní u dukovanské elektrárny fungují 3 veřejné dobíjecí stanice ČEZ. V celém Kraji Vysočina Skupina ČEZ momentálně provozuje 6 veřejných dobíjecích stanic, v sousedním Jihomoravském kraji pak 15 stanic.

Stojan ABB, který začal fungovat v Dukovanech, je plně uzpůsoben k dobíjení všech nejrozšířenějších typů a značek elektromobilů. Je vybaven DC konektory s nabíjecími standardy CHAdeMO a CCS disponujícími výkonem až 50 kW. Součástí nabídky dobíjecí stanice je také AC nabíjení se standardním konektorem Mennekes, který umožňuje nabíjení s výkonem až do 22 kW. Vedle rychlodobíjecí stanice je řidičům e-aut v Dukovanech k dispozici také stanice normálního dobíjení s dvojicí konektorů Mennekes, která doplní baterie e-auta za 1-3 hodiny. Historicky první dobíjecí stanicí v Dukovanech byla stanice normálního dobíjení, která před budovou Infocentra funguje od roku 2013.

 
Publikováno: 19. 12. 2019 | Počet přečtení: 396