Schunk

Inteligentní řešení na LogiMAT

Zvyšující se rychlost a s ní související vyšší konkurenční tlak přinášejí výraznější nároky na logistiku firem, které potřebují specializovaná řešení. Proto na březnovém veletrhu LogiMAT 2020 ve Stuttgartu představí společnosti STILL inteligentní globální řešení v rámci svého širokého produktového portfolia.

 

Jedním z výrazných exponátů bude nový elektrický vozík RX 60, jenž disponuje pozoruhodným zrychlením a rychlostí až 21 km/h. Lepšími rychlostmi zvedání nastoluje nový standard ve 2,5 až 3,5tunové hmotnostní třídě. Díky mimořádné dynamice dosáhl tento elektrický vozík v nezávislých testech nejvyššího výkonu v oblasti přepravy a manipulace se zbožím ve své třídě, společně s nejlepším dojezdem na jedno nabití baterie. Elektrické novinka RX 60, která již byla letos představena veřejnosti, má stejný celkový jízdní výkon jako naftové nebo benzínové vozíky. Společnost STILL má tedy produkt, který uspokojí rostoucí poptávku po elektrických vozících bez emisí a udržitelných logistických řešeních.

Pro efektivní, bezpečnou a ergonomickou práci za všech okolností a bez únavy výrobce nabízí mnoho asistenčních systémů a funkcí pro řidiče, které si mohou návštěvníci veletrhu vyzkoušet naživo. Patří sem bezpečnostní kontrola vozíku s názvem Pre-Shift Check, během níž pomáhá řidiči s každodenní prověrkou vozidla před jízdou dialog na displeji. Při využití uvedeného systému se zlepšuje bezpečnost práce a není nutné používat neefektivní papírové seznamy.

Chytřejší cesta k automatizované intralogistice

V projektovém byznysu konfiguruje společnost STILL inteligentní intralogistická řešení, která odpovídají konkrétní firmě, a rostou flexibilně s její velikostí a zvládnou aktuální i budoucí problémy. V současnosti panuje vysoká poptávka po částečně i plně automatizovaných řešeních materiálových toků. Díky odborným znalostem a silné celosvětové servisní síti představuje STILL kompetentního partnera pro celou řadu automatizačních projektů na jakékoli požadované úrovni automatizace. Na veletrhu LogiMAT 2020 bude prezentovat pod heslem „Podporujeme automatizovaná vozidla“ mnoho možností, jak automatizovat sériově vyráběné vozíky. Během živých ukázek předvede širokou škálu vzájemně spolupracujících automatizovaných vozíků i interakci vozíků s lidmi – včetně vítěze ocenění IFOY 2019: automatizované tažné soupravy LTX 50.

V roce 2016 představila své první autonomní zařízení pro odběr objednávek: iGo neo CX 20. Výše zmíněný vozík, jenž získal ocenění IFOY, sleduje zařízení pro odběr objednávek v rámci celého skladu a je možné jej kdykoli řídit i ručně. Na veletrhu bude předveden další vývoj, založený na nové modelové řadě OPX, která znamená nejen širší výběr vozíků, ale rovněž řadu nových technologií pro lepší řízení a maximální dostupnost.

 
Publikováno: 16. 12. 2019 | Počet přečtení: 351