Schunk

Dětské autosedačky může zastoupit nový pás

Na český trh přichází chytrá novinka pro větší bezpečnost dětí v automobilech. Dětský pás Smart Kid Belt, homologovaný pro použití na území celé EU, dokáže nahradit dětskou autosedačku nebo podsedák a zabezpečit až tři děti na zadních sedačkách.

 

Zákon České republiky říká, že děti o hmotnosti do 36 kg nebo výšce do 150 cm musí být povinně přepravovány v autosedačce nebo v tzv. podsedáku. Důvodem je, že standardní bezpečnostní pásy nejsou přizpůsobeny dětem nebo osobám menšího vzrůstu a při upevnění pak procházejí těsně okolo krku dítěte, což není bezpečné a v krajních případech může dojít i k vážnému poranění přepravované osoby. Autosedačky i podsedáky slouží k vyvýšení dítěte, aby byl bezpečnostní pás správně umístěn. Dětský pás Smart Kid Belt nabízí jednoduché řešení, kdy už autosedačka nebude potřeba.

Novinku lze nainstalovat do každého běžného vozidla s tříbodovými bezpečnostními pásy. Připevňuje se přímo na běžný bezpečnostní pás a umísťuje jej do optimální polohy mimo krk dítěte. Smart Kid Belt tak zajišťuje správné umístění bezpečnostního pásu a lze jej jednoduše nastavovat podle výšky dítěte, se kterým postupně roste. Jeho hlavními výhodami jsou jeho hmotnost, skladnost i možnost přepravovat najednou až tři děti na zadních sedačkách automobilu. Smart Kid Belt je navíc možné díky jeho velikosti mít vždy po ruce a využívat jej např. i při přepravě taxi službou.

S tímto bezpečnostním řešením se vyhnete kupování větších a prostornějších autosedaček. Jednoduše si pořídíte jeden pás, který si podle výšky dítěte vždy přesně nastavíte. Jeho bezpečnost a účinnost potvrzují vedle platné homologace i nezávislé nárazové testy provedené v Evropě (PJLA, PIMOT) a v USA (FMVSS). Smart Kid Belt byl testován ve dvou crash test institucích v EU a výsledky prokázaly, že tento zádržný systém je stejně bezpečný jako kvalitní dětská autosedačka. Při testech byl simulován náraz, při němž vzniklo přetížení až 55 G, které však Smart Kid Belt dokázal efektivně rozložit, takže tlak při měření nepřekročil 40 G. Výrobek tak získal certifikaci dle předpisu EHK OSN č. 44 verze 04 (E20 44R-04 4013) pro skupinu II. a III., tj. pro děti od 15 do 36 kg, je tedy dětským zádržným systémem ve smyslu Zákona, a stává se tak plnohodnotnou alternativou k autosedačce, protože díky němu může i dítě správně použít právě bezpečnostní pásy primárně určené pro dospělé.

„Díky skladnosti a snadné montáži se může tento pás stát i trvalým vybavením taxi, zápůjčních nebo carsharingových vozů. Produkt už stačil získat mj. ocenění Grand Prix of Automotive Supplies Award, kterou uděluje japonský automobilový deník s devadesátiletou tradicí. Pevně věříme, že další pozitivní ohlasy a ocenění budou následovat,“ říká Peter Kabát ze společnosti elem6, která novinku dodává na český trh.

 
Publikováno: 13. 12. 2019 | Počet přečtení: 541