Schunk

Nové switche pro snadné rozšíření datové sítě

Společnost TP-Link uvedla na trh novou řadu switchů LiteWave pro snadné rozšíření lokální datové sítě v domácnosti i v malé firmě. Obsahuje modely pro rychlosti až 100 Mbit/s nebo 1 Gbit/s ve variantách s 5 a 8 porty.

 

Switche slouží pro připojení jednotlivých zařízení, jako jsou např. PC, herní konzole, 4K/8K televizory, VDSL routery, tiskárny apod., k datové síti pomocí kabelů. Výhodou je využití maximální datové propustnosti směrem k datovému úložišti, kde jsou uloženy např. filmy ve vysokém rozlišení, konstrukční dokumentace, nebo další objemově náročný obsah. Další výhodou kabelové sítě je rychlost odezvy komunikace, která je naprosto zásadní nejen pro obchodníky na komoditních trzích, strážce online kamer, ale i hráče online her, či sledování jakéhokoliv online přenosu.

Pro stavbu pevné datové sítě představil TP-Link čtyři stolní přepínače. Switche mají obecnou výhodu v „Plug and play“ instalaci, tedy že stačí zapnutý switch propojit s dalším zařízením a začne fungovat bez nutnosti jakékoliv další konfigurace. Technologie Green Ethernet snižuje spotřebu energie, což činí i design bez ventilátoru, zajišťující tichý provoz.

Domácí stolní switche LS1005 a LS1008 mají plastové pouzdro a na zadní straně 5 nebo 8 portů RJ45 s automatickým rozpoznáním rychlosti 10 nebo 100 Mbit/s a s podporou Auto-MDI/MDIX. Řízení toku dle normy IEEE 802.3x pak zajišťuje spolehlivý přenos dat a využití datové šířky pásma na maximum.

Výkonné gigabitové přepínače LS105G a LS108G již disponují ocelovým pouzdrem a ryze praktickým designem určeným pro serverovny a technické místnosti, kromě umístění na stůl je lze upevnit i na stěnu. Stejně jako u domácích variant jsou na zadní straně vybaveny 5 nebo 8 porty RJ45 s automatickým rozpoznáním rychlosti, tentokráte však nejen 10, 100 ale i 1000 Mbit/s. Díky podpoře všech portů Auto-MDI/MDIX pak není třeba se starat o typ použitého kabelu. Řízení toku je také dle normy IEEE 802.3x a všechny modely podporují i prioritizaci datových toků dle 802.1p/DSCP QoS. Jelikož jsou switche navrženy pro maximální úsporu energie, zahřívají se pouze minimálně, a tudíž nepotřebují zajišťovat chlazení ventilátorem. Jeho absence tak přepínačům TP-Link zvyšuje jejich spolehlivost a životnost.

 
Publikováno: 13. 12. 2019 | Počet přečtení: 365