Schunk

Nové lineární osy pro přesné vertikální polohování

Osy HC-B umožňují při zátěži 30 kg dosahovat rychlost až 5 m/s. Zvládají zrychlení až 30 m/s2 do výšky 1200 mm s přesností opakovaného polohování na pět setin milimetru.

 

Společnost HIWIN rozšiřuje svoji nabídku lineárních os na hliníkových profilech řady Hx o nové modely s označením HC-B. Tyto osy umožňují skládání variabilních sestav lineární techniky, případně je možné je používat samostatně. Osy HC-B s konstrukčním řešením typu cantilever jsou vybaveny ozubeným řemenem s pohonem přímo na jezdci. Jsou určeny především pro aplikace vyžadující pohyb ve vertikálním směru, ale je možné je použít i pro horizontální řešení.

Základ nových lineárních os HC-B tvoří hliníkový extrudovaný profil s integrovaným lineárním vedením. Tyto osy je možné osadit koncovými spínači a externím digitálním nebo analogovým odměřováním. Dále je možné osy doplnit o přídavnou fixaci klidové polohy, která využívá pneumatickou brzdu lineárního vedení. Lineární osy HC-B se mimo jiné vyznačují vysokou přesností polohování, což dokazuje garantovaná opakovatelnost najetí do dané polohy s přesností +/- 0,05 mm. Dodávky zahrnují nejen jednotlivé osy, ale i kompletní řešení včetně převodovky a motoru. V případě požadavku zákazníka je možné dodat osy s přípravou pro individuální montáž pohonu. Široké uplatnění najdou osy zejména u manipulátorů využívající Z-osy a obecně u aplikací vyžadující pohyb ve vertikálním směru.

Dodávají ve čtyřech velikostech profilů šířky 25, 40, 60 a 80 mm. Jsou určeny pro typickou zátěž od 2 až do 30 kg při vertikálním zdvihu od 300 mm až po 1200 mm (v případě HC080B). Dosahují maximálních rychlostí s ohledem na typ od 3 do 5 m/s při maximálním zrychlení 30 m/s2.

 

 
Publikováno: 12. 12. 2019 | Počet přečtení: 358