ITS Schunk

Whirlpool nasadil autonomní mobilní roboty MiR200

Ve své továrně v polské Lodži, ve které vyrábí sušičky a samostatně stojící sporáky, nasadila společnost Whirlpool tři autonomní roboty MiR200, jež přepravují komponenty po výrobním zařízení. Firma sází na růst prostřednictvím automatizace a technologií Průmyslu 4.0.

 
Tímto způsobem firma zlepšuje efektivitu svých procesů a kvalitu produktů, přičemž zároveň redukuje náklady a posiluje konkurenceschopnost. Roboty společnosti MiR jsou jí v tomto úsilí významnými pomocníky. „Z našich výrobních linek vyjede každých 15 sekund nová sušička, což vyžaduje tok ohromného množství komponent. Mobilní roboty nám umožnily zcela nový způsob přepravy částí bez nutnosti zapojení lidských pracovníků, kteří se pak mohou věnovat užitečnějším úkolům. Kolaborativní mobilní roboty také značně zvýšily bezpečnost na pracovišti tím, že eliminovaly potenciální kolize lidí a přepravních zařízení typu paletovacích vozíků či tahačů,“ řekl Szymon Krupiński, Site Leader společnosti Whirlpool.

Hlavním úkolem robotů je převážet otevírací dvířka určená do sušiček. Na každý cyklus zvládne jeden robot převézt 12 dvířek najednou a zpět veze prázdné obaly. Senzory a skenery umístěné na robotech umožňují detekovat překážky na cestě, jako např. paletovací vozíky, a vyhnout se jim. Jeden kompletní cyklus trvá přibližně 3 minuty a 50 sekund. Výrobních operací se účastní dva roboty MiR200 s maximální nosností 200 kg, třetí robot je v dokovací stanici jako záloha.

Whirlpool zahájil implementaci v prosinci 2018 testovací fází s využitím jednoho robota a po pozitivním vyhodnocení přidal do výroby další dva. Ve společnosti nasadili rovněž MiRFleet, software pro řízení flotily mobilních robotů. Software umožňuje optimálně řídit požadavky z výrobní linky na přepravu a sledovat úroveň nabití pro zajištění kontinuálního provozu robotů.

Roboty v továrně nahradily paletové vozíky. Návratnost investice se předpokládá nejpozději do dvou let. Změnou systému z manuální na automatizovanou přepravu dokáže firma zvýšit produktivitu a zainteresovat pracovníky na úkolech finální výroby. Předpokládaná návratnost investice jsou dva roky. Video z výroby je dostupné Zde.

 
Publikováno: 15. 11. 2019 | Počet přečtení: 168