ITS Schunk

Odolná IR novinka Ti300+

Provádění standardní a preventivní údržby pomáhá zajistit bezpečný a efektivní provoz podniku a výběr správných nástrojů může být pro úspěšné zavedení těchto programů klíčový. Nová termokamera Fluke Ti300+ pomáhá údržbě vyhledávat potenciální problémy dříve, než způsobí skutečné problémy.

 

Termokamera disponuje rozlišením i přesností potřebnými ke spolehlivému odhalení teplotních rozdílů nebo změn v průběhu času. Díky automatickému ostření lze pořídit ostré snímky za všech okolností. Stiskem tlačítka vestavěný dálkoměr vypočítá vzdálenost k požadovanému cíli, zobrazí ji v kameře a obraz se okamžitě zaostří. Díky tomu jsou hodnoty teplot ze zaostřených snímků velmi přesné, i když jde o náročné situace, např. měření objektů za drátěným plotem.

Aby bylo možné pomocí termosnímků správně zdokumentovat určitý problém, je třeba dobře znát vlastní stroje a chápat zásadní rozdíly mezi normální a abnormální provozní teplotou. Následně jsou potřeba přesné a ostré termosnímky, které zachytí teplotní rozdíly i jednotlivých součástek a umožní rychlou analýzu situace. To je možné právě díky termokameře Ti300+ s automatickým ostřením. Nepostradatelnou vlastností v průmyslovém provozu je pak i dostatečná odolnost jakéhokoliv ručního zařízení, aby spolehlivě fungovalo i po pádu na zem. Kamera je odolná proti pádu z výšky až dvou metrů.

Pro rychlou spolupráci servisního týmu je kamera vybavena funkcí Connect, kdy se bezdrátově připojí k chytrému telefonu a pořízené snímky se automaticky nahrají do aplikace umožňující jejich uložení a sdílení. Navíc je schopna připojit se automaticky k vybraným kompatibilním přístrojům s podporou softwaru Connect a zobrazit jejich naměřené údaje na obrazovce kamery. Na termovideu tak lze např. sledovat průběh elektrických hodnot a zahřívání zatěžovaného motoru.

Optimální mix

Kamera je schopna měřit v širokém teplotním rozsahu -20 až 650 °C a její termosnímky se skládají z celkem 76 800 infra pixelů při rozlišení snímače 320 x 240 bodů. Kromě laserového dálkoměru je k dispozici i ruční ostření. Kamera je vybavena 3,5“ displejem s rozlišením 640 x 480 bodů a pro rychlejší zjištění problému je vybavena režimem AutoBlend, umožňující prolnutí viditelného snímku s termosnímkem v různých úrovních. Rozlišení digitálního fotoaparátu pro viditelný snímek pak má 5 Mpx, což přesahuje potřeby pro identifikaci závad na stroji a jejich analýzu.

Snímky se ukládají buď na vyměnitelnou 4GB paměťovou kartu MicroSD, do 4GB interní flash paměti, nebo na USB flash disk. Pro trvalé uložení snímků je možné zvolit i Fluke Cloud, ze kterého jsou pak snímky a zprávy dostupné odkudkoliv.

Kamera je schopna pracovat i s různými volitelnými objektivy, které zahrnují inteligentní teleobjektiv s 2násobným zoomem, teleobjektiv se 4násobným zvětšením a širokoúhlým inteligentním objektivem.

 
Publikováno: 12. 11. 2019 | Počet přečtení: 157