Amper Schunk

Nový elektrický Expert se jmenuje e-Expert

S novým elektromobilem e-Expert posouvá značka Peugeot své plnění závazku nabídnout v příštím roce kompletní modelovou řadu elektrifikovaných užitkových vozů.

 

Verze Peugeot e-Expert bude znamenat další potvrzení vedoucího postavení značky Peugeot na evropském trhu s užitkovými vozy. V komplexní nabídce modelu e-Expert budou dvě úrovně dojezdu (200 a 300 km WLTP). Klient si tak bude moci zvolit elektroverzi, aniž by se musel vzdát předností, které stojí za úspěchem modelu Peugeot Expert.

Vzhledem k tomu, že většina firemních klientů najezdí denně méně než 300 km, byla elektroverze modelu Expert jasnou volbou. Dalším argumentem je stále omezenější možnost vjezdu do městských center, kdy v některých městech je povolen vjezd jen 100% elektrickým vozům.

Peugeot Expert, který nedávno přešel na emisní normu Euro 6D a stále více se dokáže přizpůsobit velmi specifickým potřebám klientů, brzy přijde i v 100% elektrické verzi jako e-Expert.

Uživatelé si budou moci vybrat mezi dvěma velikostmi baterií:

- 50 kWh s dojezdem 200 km (WLTP),

- 75 kWh s dojezdem 300 km (WLTP).

Novinka e-Expert zůstává věrná koncepci značky Peugeot „POWER OF CHOICE“, podle níž není nutné pořizovat si jiné vozidlo, pokud chcete řídit elektromobil. Zachoval si propracovaný styl, kterým se vyznačují verze se spalovacím motorem, a stejnou velikost nákladového prostoru.

Nový e-Expert se na evropský trh dostane ve druhé polovině roku 2020, kdy naváže na nesporný úspěch tohoto modelu se spalovacím moterem, kterého se od jeho uvedení na trh v roce 2016 prodalo již více než 170 000 ks. Posílí také vedoucí postavení značky Peugeot na evropském trhu s užitkovými vozy a do modelové řady Peugeot doplní další elektromobil. Ten se tak zařadí vedle modelů Partner Electric, e-Boxer, e-208, e-2008, 3008 et 508 Hybrid a Hybrid4.

 
Publikováno: 8. 11. 2019 | Počet přečtení: 363