Amper Schunk

Koncept eScooter z dílny SEAT

SEAT zintenzivňuje podporování městské mobility svou novinkou v podobě konceptu eScooter. Stoprocentní elektricky poháněný motocykl, který je ekvivalentem modelů se spalovacími motory 125 cm3, se začne prodávat v roce 2020.

 
Oficiální premiéra se uskuteční 19. listopadu v Barceloně během světového kongresu a veletrhu Smart City Expo World Congress. Nový koncept eScooter je součástí strategie společnosti SEAT v oblasti městské mobility, jejímž cílem je nabízet velkoměstům trvale udržitelná řešení. SEAT na minulém ročníku veletrhu Mobile World Congress oznámil, že je v rámci koncernu Volkswagen průkopníkem strategie mikromobility. Tato strategie zahrnuje také koncepční vůz SEAT Minimó, který byl představen nedávno, a elektrickou koloběžku eXS Kickscooter powered by Segway, která byla představena na veletrhu Smart City Expo 2018.

Barcelona je evropským velkoměstem s největším počtem motocyklů na obyvatele. Mobilita v jedné stopě zde má dlouhou tradici. SEAT proto vyvíjí tento koncept ve spolupráci s barcelonským výrobcem elektricky poháněných motocyklů Silence. Jednostopý model s nulovými emisemi a tichým provozem bude nabízen soukromým zákazníkům i provozovatelům služeb sdílení vozidel.
 
Publikováno: 8. 11. 2019 | Počet přečtení: 415