Schunk

Auto roku 2020 startuje!

Sdružení dovozců automobilů (SDA) společně s kluby Motoristických novinářů a publicistů vyhlašuje další ročník ankety Auto roku 2020, ve které 35 motoristických novinářů vybírá nejlepší automobilovou novinku pro následující rok.

 
Základní koncept ankety zůstane zachován, kdy budou mít novináři k dispozici více než 20 automobilových novinek, které se v letošním roce dostanou do prodeje a budou k dispozici na první kolo testování. Z nich posléze vyberou finálovou pětici a tu si na jednom místě a v jeden moment opět budou moci otestovat. Na začátku ledna pak dojde k slavnostnímu vyhlášení, kde bude zvolen absolutní vítěz, který se bude moci po celý rok 2020 prezentovat titulem Auto roku.

V tuto chvíli je na seznamu nominovaných aut téměř třicet novinek, ale tento seznam ještě dozná drobných změn. Porota by měla být složena z 35 vybraných motoristických novinářů, zastupujících Klub Motoristických novinářů, Klub Motoristických publicistů a také část z nich, kteří jsou klubově nezařazení.

Největší letošní novinkou je první kolo testovacích jízd, které je naplánováno na dva dny. Porotci tak budou mít více času a prostoru na to, aby největší letošní automobilové novinky řádně otestovali.

Jako již tradičně jsou k Autu roku přidružené ankety: Zelené auto roku a technická inovace, kterou volí motorističtí novináři. Chybět nebude také velmi oblíbená anketa veřejnosti. V letošním roce bude rozšířená o nové kategorie. Kromě malých a velkých aut, malých a velkých SUV, by měla veřejnost rozhodovat o vítězi mezi sportovními auty či pickupy. Všichni, kteří zvolí své oblíbené automobily na stránkách autoroku.info, budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny, z nichž tou největší bude zapůjčení Auta roku 2020 na celý rok.

Nominované vozy jsou: Audi E-Tron, BMW řada 3, Citroën C5 Aircross, DS 3 Crossback, Honda CR-V hybrid, Hyundai i30 N Fastback, Kia XCeed, Lexus ES, Lexus UX, Mazda CX 30, Mitsubishi Outlander PHEV, Mitsubishi ASX, Mitsubishi L 200, Opel Corsa, Opel Zafira Life, Peugeot 208, Peugeot 508 SW, Renault Clio, Renault Captur, Seat Tarraco, Subaru Forester e-Boxer, Suzuki Jimny, Škoda Kamiq, Toyota Corrola, Toyota RAV-4, Volkswagen T-Cross
 
Publikováno: 15. 10. 2019 | Počet přečtení: 562