ITS OnRobot Schunk

Systém Tokoz se prosadil v Itálii

Unikátní zamykací systém Tokoz Pro z produkce žďárské firmy Tokoz, který je založený na bázi lamelových stavítek, zaujal společnost Daken, evropskou jedničku a poskytovatele komplexního zabezpečení v logistice.

 

Daken bude nyní montovat tento výrobek do vlastních bezpečnostních mechanismů pro desítky tisíc zákazníků. Italský distributor patří k světovým lídrům, zastoupení má na všech kontinentech a své produkty dodatečného zabezpečení či bezpečnostních schránek dokáže nainstalovat do naprosté většiny nákladních vozů světových automobilek. Zamykací systém ze Žďáru byl pro Daken zakázkově upraven a bude sloužit jako takzvaný insert do těla celé řady bezpečnostních mechanismů.

Pro Tokoz jde již o třetí velkou evropskou zakázku v oblasti automobilového zabezpečení, kde se rychle stává pojmem. V minulosti jeho mechanismem vybavil vozové skříně svých dodávek francouzský FedEx, loni zase zahájil spolupráci s významným distributorem těchto řešení ve Velké Británii.

Zvyšování bezpečnosti při nákladní přepravě je přitom celoevropským tématem, především kvůli měnící se bezpečnostní situaci bude podle odborníků stát dopravce v následujících letech řádově miliony eur. V rámci trendu elastické logistiky a IoT se navíc velká část investic bude týkat také digitalizace zabezpečení.

Systém Tokoz Pro

Zámková vložka, která je chráněna českými patenty, pracuje na principu lamelových stavítek. Přináší extrémní ochranu proti nedestruktivním metodám (bumping, planžety), ale i těm destruktivním (Aku vrtačka, elektropick). Díky chybějícím pružinkovým částem je zámek extrémně odolný vůči náročným klimatickým podmínkám. Vysoká spolehlivost i ve vlhkém a prašném prostředí s možností využívání na exponovaných místech včetně těch, které přichází do přímého styku s vodou, z něj dělá ideální řešení pro automotive průmysl. V minulosti byla vložka Tokoz Pro ve variantě 400 v nezávislém Testu MF Dnes v koordinaci s Asociací zámkových a klíčových služeb vyhlášena se známkou 1,1 nejlepší zámkovou vložkou na českém trhu.

Ze systému také vychází mechatronická vložka ePRO, která ho obohacuje o možnost elektronické kontroly přístupů bez nutnosti napojení na elektrickou síť. Jako taková tedy dokáže učinit chytrým libovolný mechanismus, určený pro konvenční zámkové vložky.

 
Publikováno: 10. 9. 2019 | Počet přečtení: 126