Amper Schunk

Hyperkonvergentní technologie - budoucnost každé firmy

Společnost Soitron nasazuje pro zjednodušení firemních sítí hyperkonvergované řešení Cisco HyperFlex. Díky této technologii dokážou firemní IT specialisté efektivně a jednoduše spravovat a chránit firemní data.

 

Nasazení nového a moderního řešení je velmi rychlé a přispívá k bezproblémovému chodu a růstu podnikání. Jde o snadnou a rychlou rozšiřitelnost a flexibilitu včetně propojitelnosti se stávajícím IT prostředím i s veřejnými cloudy. Disponuje jednotným managementem všech tří základních stavebních kamenů – výpočetních prostředků (serverů), storage a síťového prostředí.

Hyperkonvergovaná architektura má oproti klasické řadu předností. Není závislá na speciálních hardwarových komponentech, jako je tomu u klasických infrastruktur, a její flexibilita zajišťuje libovolné rozšíření o to, co je zrovna zapotřebí. Rovněž ji lze snadno propojit do stávajícího prostředí klasické architektury, která může vedle ní „dožít“. Nelze opomenout i jednotný management zastřešující úplně všechno. Lidé v IT tak neztrácejí čas a mohou se věnovat tomu, co podnik potřebuje.

Technologie Cisco HyperFlex

Cisco jako světová jednička v síťové bezpečnosti poskytuje technologií Cisco HyperFlex nejucelenější řešení na trhu, od výpočetního výkonu, přes storage, až po síťové propojení. Zahrnuje i veškerý software, který je s tím spojený, což znamená jak virtualizační software, tak software, který je zapotřebí jako hypervisor.

Zákazník si aktuálně může zvolit virtualizační vrstvu vSphere od VMware nebo Hyper-V od Microsoftu. Díky tomu je možno velmi dobře budovat i hybridní řešení, které kombinuje IT svět on-premise u zákazníka s online službami některého veřejného cloudu, ať už jde o Azure, Amazon Web Services, Google Platform či jiný.

Proč Soitron jako dodavatel architektury

Společnost Soitron je dodavatelem IT řešení, včetně hyperkonvergované architektury a soustřeďuje se právě na Cisco HyperFlex. Soitron kompletně ovládá všechny tři klíčové části včetně čtvrté – bezpečnosti, pro kterou má vlastní Security Operation Center. Díky laboratořím dokáže Soitron převést systém v řádu hodin až jednoho pracovního dne a zároveň realizovat testovací scénáře klienta.

Zákazník má navíc k dispozici plnohodnotnou podporu a nemusí se obracet na více odborníků. Dotazy ohledně chodu sítě řeší pouze přes Soitron jako hlavního dodavatele celé platformy. Více informací o hyperkonvergovaném řešení Zde.

 
Publikováno: 19. 8. 2019 | Počet přečtení: 376