Schunk

Světlovody nahradí denní světlo

Denní světlo je nenahraditelné a je hlavním osvětlením každého interiéru. Nejvíce jej do místnosti prochází okny. Tam kde nelze vybudovat okna, či do tmavých koutů místnosti, lze umístit tzv. světlovod, který sbírá denní světlo a vede jej speciálním tubusem do interiéru.

 

Instalace světlovodu je snadná a průměrně zabere asi jen čtyři hodiny. Samotný princip světlovodů je velmi jednoduchý. Světlovody sbírají denní světlo na střeše nebo fasádě a následně jej vedou do interiéru speciálním vysoce reflexním tubusem. Stěny tubusu tvoří výkonná zrcadla s maximální odrazivostí.

„Tubus vyúsťuje na stropě nebo stěně místnosti, kterou chceme prosvětlit. Je opatřen skleněným rozptylovačem světla, takzvaným difuzérem, který světlo rovnoměrně rozptyluje do prostoru tak, aby jeho intenzita nikoho neoslňovala. Díky tomu proudí do interiéru nepozměněné světlo s minimálními ztrátami a maximální intenzitou,“ říká Jakub Brandalík ze společnosti Lightway.

Světlovod Galaxy - unikát mezi světlovody. Má speciální velkoplošný sběrač světla o průměru 1200 nebo 1800 mm, který soustředí sluneční světlo do mnohem menšího průměru tubusu. Světlo pak doslova tryská z difuzoru do interiéru. Hodí se na rovné střechy. Světlovod je opatřen antireflexním optickým sklem Clearvision s nanovrstvou odpuzující nečistoty.

Světlovod Silver - je vzhledem ke svému vysokému světelnému výkonu vhodný pro velké místnosti. Jsou účinné také v interiérech s velkou výškou stropu. Střešní kopule je vyrobena ze speciálního materiálu Plexiglass, podobného sklu, ale je pružnější. Nešpiní se, protože má hladký a tvrdý povrch a tvar, který je samočistící s každým deštěm a je odolný vůči UV záření. Tyto světlovody jsou vysoce účinné i při zatažené obloze v každém ročním období.

 

 
Publikováno: 13. 8. 2019 | Počet přečtení: 496