Schunk

Společný vývoj autonomních technologií

Po nedávno oznámené spolupráci při vývoji autonomních vozů automobilek BMW a Daimler je tu další významná aliance: Ford a Volkswagen budou spolupracovat při vývoji elektrických a autonomních aut.

 

Německý koncern investuje téměř 3 mld. dolarů (59,1 mld. Kč) do technologického startupu Argo AI, který se zabývá vývojem autonomních vozidel, a v němž majoritní podíl od roku 2017 vlastní Ford. Automobilka VW, která se loni stala největším výrobcem automobilů na světě, by mohla využít technologie amerického startupu i pro svá nákladní a terénní vozidla.

Ford pak bude vyrábět elektrické vozy s využitím platformy MEB od VW. Firma Argo AI uvedla, že Volkswagen již do ní investoval miliardu dolarů v hotovosti, dalších 1,6 mld. dolarů pak automobilka dodá v rámci svých vlastních obchodních aktivit. Ford do Arga vloží miliardu dolarů v průběhu 5 let. Partnerství Fordu a VW v technologickém startupu by tak mohlo pomoci urychlit plány obou výrobců na nasazení vlastních vozů s autonomním řízením, které plánují už na rok 2021.

 
Publikováno: 12. 8. 2019 | Počet přečtení: 413