Schunk

CzechToll spustil „mýtné" testy

Budoucí správce mýtného systému firma CzechToll, která zvítězila v tendru pořádaném ministerstvem dopravy s nabídkou 10,75 mld. Kč za desetiletý provoz, zahájila rozsáhlé zkoušky nové satelitní technologie.

 

Testování, které potrvá do začátku září, se zaměří na funkčnost systému, bezpečnost technologie a dat a také na výkonnost systému v provozu. Podle mluvčího firmy Miroslava Beneše je již výroba palubních jednotek v plném proudu, měly by být hotové v polovině září a vydávat je bude Hospodářská komora. „Stát tak získá modernější systém fungující na širší síti zpoplatněných komunikací, jehož provozní náklady budou ve srovnání s dneškem přibližně třetinové,“ uvedl Miroslav Beneš.

CzechToll při zkouškách bude postupně testovat jednotlivé moduly nového systému, např. propojení na Informační systém základních registrů státu, na registr silničních vozidel či informační systém Celní správy. Další část testů se zaměří na bezpečnost systému a dat, které bude systém spravovat. Firma tak chce předejít třeba útokům hackerů. Třetí hlavní oblastí budou výkonnostní testy, při nichž bude simulována zátěž při běžném provozu i ve špičce.

 
Publikováno: 12. 8. 2019 | Počet přečtení: 504