Schunk

Američané vyhodnotili RAV4 jako nejbezpečnější

Toyota RAV4 2019 získala nejvyšší hodnocení v bezpečnostních testech Institute for Highway Safety (IIHS), což je americký ekvivalent testů Euro NCAP. Toto středně velké SUV páté generace, které mělo v USA premiéru loni, excelovalo ve všech crashtestech.

 
Aktuální model RAV4 dosáhl nejvyššího hodnocení ve všech šesti kategoriích pasivní bezpečnosti. Výsledek prokazuje nejvyšší úroveň zabezpečení při čelní srážce, boční srážce, když vůz zavadí o překážku malou částí přídě na straně řidiče a na straně spolujezdce, a dále při zmáčknutí střechy.

Ocenění dostal vůz i za funkci hlavových opěrek při ochraně hlavy a krku. Nový model byl zkonstruovaný na platformě TNGA, která disponuje extrémně tuhou konstrukcí a zvyšuje pasivní bezpečnost řidiče a spolucestujících.

Jde o klasický rodinný SUV pro každodenní cesty do práce i aktivní trávení volného času. IIHS také přidělil nejvyšší hodnocení, Superior, předkoliznímu bezpečnostnímu systému (PCS), jenž je součástí systému aktivní bezpečnosti Toyota Safety Sense druhé generace a patří do standardní výbavy RAV4.

PCS předešel srážce v jednotných testech IIHS v rychlosti 20 a 40 km/h. Systém má rovněž funkci varování před rizikem srážky zvukovým signálem.

RAV4 je třetí model Toyoty, který letos získal nejvyšší ohodnocení IIHS, Top Safety Pick + a připojil se tak k sedanům Camry a Avalon. Ocenění Top Safety Pick dále dostala Corolla hatchback a sedan (verze kombi se v USA neprodává), Prius, Prius Prime (Plug-in Hybrid) a velké SUV Highlander.
 
Publikováno: 9. 8. 2019 | Počet přečtení: 478