Amper Schunk

„Setkání století” všech fanoušků a přátel značky Citroën

Vyvrcholením letošních zahraničních oslav 100. výročí značky Citroën a událostí roku pro všechny fanoušky značky bylo „Setkání století”, které se uskutečnilo 19.–21. července 2019 na zkušební dráze, kde před tři čtvrtě stoletím probíhaly první tajné testy modelu 2CV.

 

Jedinečné setkání přilákalo během třech dnů více než 60 000 návštěvníků z celého světa, kteří měli možnost si prohlédnout téměř 4200 historických vozů Citroën od více než 10 000 registrovaných sběratelů. K vidění bylo nejen množství slavných modelů, ale i řada unikátních variant, nákladní vozy, autobusy a soutěžní i závodní auta.

K tomuto velkolepému výročí chystá české zastoupení značky Citroën velkou oslavu na první zářijovou sobotu (7. září) na Letišti Praha Letňany. Akce je určena pro fanoušky, obchodní partnery i širokou veřejnost a bude současně největším setkáním veteránů Citroën, které se v takovém počtu na jednom místě v České republice ještě nikdy nesetkaly.

Zkušební dráha La Ferté-Vidame, kde se uskutečnilo „Setkání století”, se nachází asi 120 km od Paříže, a je chráněna před vnějším světem vysokou zdí. Rozsáhlá silniční síť pokrývá 1000 hektarů lesa, což umožňuje důkladné testování nových vozidel značky. Od předchůdce kachny TPV po nový Citroën C6 se všechna nová vozidla vždy zkoušela zde. Oblast zahrnuje úseky podobné dálnici pro dlouhodobé zkoušky, ale i polní cesty včetně těch nejnáročnějších podmínek pro vyladění odpružení, takže lze otestovat každou představitelnou jízdní situaci.

 
Publikováno: 8. 8. 2019 | Počet přečtení: 364