Schunk

Vyměnitelný objektiv s nejvyšší optickou stabilizací

Společnost FUJIFILM rozšířila řady výměnných objektivů X Series pro digitální fotoaparáty o kompaktní objektiv s 5x zoomem FUJINON XF16-80mmF4 OIS WR. Jeho uvedení na trh je plánované na konec letošního září. Maximální hodnota clony je F4 a objektiv jí nabízí napříč ohniskovou vzdáleností 16-80 mm (odpovídá 24-122 mm u 35mm ekvivalentu).

 

Minimální zaostřovací vzdálenost objektivu je 35 cm pro celý rozsah zoomu, díky čemuž dosahuje maximálního zvětšení 0,25x. Hmotnost tohoto kompaktního objektivu je pouhých 440 g, což je přibližně o 40 % méně než obdobné objektivy pro systémy 35mm formátu. V kombinaci s X-T3 váží 979 g a společně s X-T30 823 g. Sety jsou tak ideální volbou pro cestování.

Tento nový standardní zoom objektiv dosahuje optické stabilizace obrazu až 6,0 EV, díky čemuž lze pohodlně pořizovat snímky v mnoha různých situacích od nočních scén po focení v interiéru.

XF16-80mmF4 R OIS WR je standardním objektivem s 5x zoomem, který se skládá ze 16 členů rozdělených do 12 skupin. Objektiv zahrnuje 3 asférické členy a jeden ED asférický člen, které efektivně kontrolují zakřivení pole a sférickou aberaci, díky čemuž dosahuje vysoké ostrosti v celém záběru. Jeho AF systém využívá k tichému a rychlému pohonu skupiny ostřících čoček krokového motoru. Výkonný OIS dosahuje účinnosti 6,0 EV, což rozšiřuje situace, ve kterých může být objektiv používán.

Do designu objektivu jsou zakomponovány kovové prvky, které mu dodávají prémiový vzhled a umocňují jeho odolnost. Zoom, clonový a ostřící kroužek byly navrženy s důrazem na co nejlepší uživatelskou zkušenost a možnost ovládání. Objektiv je odolný vůči prachu a vlivu počasí a je provozuschopný do teplot dosahujících -10 °C.

 
Publikováno: 7. 8. 2019 | Počet přečtení: 442